Літак
Літак 5 канал

Здійснив мрію і подарував її армії: миколаївський волонтер подарував літак морській авіаційній бригаді

Читайте по-русски
Військові вже домовилися з авіаремонтним підприємством, щоб ті підготували судно для служби

Миколаївський волонтер Єгор Шишкін з дитинства мріяв про власний літак. А коли придбав його, – дізнався, що саме такий потрібен 10-й морській авіаційній бригаді. Чоловік вирішив, підготовка армійців важливіша, ніж його дитяча мрія. Більше – у наступному сюжеті.

10-та морська авіаційна бригада забезпечує підтримку флоту з повітря. Допомагають у цьому гелікоптери. Єдиний літак – АН-2 – нині на ремонті. Він бригаді необхідний для підготовки парашутистів.

Поки АН-2 не на льоту – військових десантують з гелікоптера Мі-8, але щоб підняти його в небо, пального необхідно вчетверо більше. Літак Ан-2 вкрай необхідний десантникам, щоб десантуватися поза місцем постійної дислокації. Наприклад – у зоні проведення ООС.

"Вона виконує основні завдання для підготовки особового складу морської піхоти з парашутно-десантної підготовки. Оскільки морська піхота зараз перебуває в різних місцях, розкидана по Україні. Більша частина на сході. То ми виконуємо такі відрядження", – розповідає заступник командира ескадрильї Максим Тюпін.

Допомогти військовим морської авіації вирішив миколаївський волонтер Єгор Шишкін. Він мріяв про власний літак з дитинства. Втілити мрію зміг лише після того, як став успішним адвокатом і придбав АН-2 у збанкрутілої авіакомпанії. Тепер вирішив подарувати омріяний літак військовим морякам.

"Я намагаюсь допомагати армії з 2014 року як волонтер. Чому цій бригаді? Тому що саме ця бригада здійснює підготовку парашутно-десантного складу. В них була необхідність, від командира я дізнався, що в них є необхідність, і ми домовилися, що я здійсню передачу", – зауважив волонтер.

Військові вже домовилися з авіаремонтним підприємством, щоб ті підготували судно для служби.

"Зараз він перебуває в хорошому технічному стані. Але, за юридичними процедурами, ми повинні по строкам служби виконати на ньому капітальний ремонт. Плануємо, що в кінці наступного року ми зможемо його експлуатувати у повному обсязі", – переконаний заступник командувача ВМС ЗС України з авіації Ігор Бедзай.

Ан-2 вже не перший літальний апарат, який з'явився у бригаді завдяки волонтерам. Два роки тому волонтери передали військовим морякам гелікоптер КА-226, який допомагає виконувати бойові завдання.

Ольга Столяренко, Миколаївська область, "5 канал"

У Перу волонтери врятували 6 дитинчат морських левів – фото

 

Попередній матеріал
У наявності, але не в достатній кількості: яка нині ситуація з вакцинами проти дифтерії – репортаж
Наступний матеріал
Державною мовою і не більше хвилини: у Києві провели тренінг для диспетчерів медзакладів

4 роки на фронті – понад 200 лікарів: як працюють стоматологи-волонтери в зоні ООС

Кожного мецената згадають поіменно: у прифронтовій Карлівці взялися зводити міжконфесійний храм – відео

"Де в Києві поїсти, помитися, переночувати": хто і навіщо видав довідник для безхатьків

Організація Маршу захисників коштувала 120 тис. грн: на що були витрачені кошти

140 воїнів-учасників боїв за Іловайськ отримали волонтерські нагороди

В Офісі президента хочуть створити Раду волонтерів – чим займатиметься