Стоматологія на передовій
Стоматологія на передовій 5 канал

4 роки на фронті – понад 200 лікарів: як працюють стоматологи-волонтери в зоні ООС

Читайте по-русски
Пересувні стоматологічні кабінети волонтери називають "Слон", "Слоненя", "Крокодил" та "Тризубчик"

Лікування зубів просто на передовій. Таку допомогу отримують бійці від стоматологів-волонтерів. Пересувний кабінет обладнаний за світовими стандартами, запевняють медики. Докладніше про сучасну медицину на передовій розкажуть кореспонденти "5 каналу".

"Слон", "Слоненя", "Крокодил" та "Тризубчик". Так волонтери називають фургони з пересувними стоматологічними кабінетами. У таких комплексах лікують зуби бійцям на передовій.

Ігор Ященко, керівник проекту "Тризуб дентал", каже: "Називаємо ми її тризубчик, тому що вона найменша, компактна, вона швиденько виїжджає. Ми на цій машині виїжджаємо або на самий "передок", або на самий "задок", в підрозділи, аби оглянути хлопців. Щось швиденько полікувати, ургентні забрати, видалення, позначити, кому що потрібно, в які терміни робити, залишити список. Потім уже медики знають, кого везти в першу чергу, а кого – в другу".

У стоматологічному кріслі пересувного кабінету Ростислав, військовий, лікує пульпіт. Каже: болю не відчуває.

"Ні, на подив. Зараз просто не можу говорити, бо відкрита вся рана. Зараз будуть далі доробляти", – каже чоловік.

Облаштування фургонів дає лікарям можливість робити діагностику, лікування та навіть імплантацію зубів. Є тут і томограф, і навіть 3D принтер. Коштує таке обладнання десятки мільйонів гривень.

Стоматологія на передовій
Стоматологія на передовій5 канал

"Створюємо універсальну карту пацієнта, де є всі зуби, обстеження рентгенологічне, пропорції обличчя, і фахівець, який може перебувати в цей час або в Яремчі, як Юра Гундяк, або у Львові, Мирослав Солонько, або в Києві, або в Іспанії... Він може зі свого мобільного зайти, відкрити карту пацієнта і сказати: хлопці, цей зуб не потрібно видалити. Його можна ще врятувати", – каже ігор Ященко.

Пересувна стоматологічна клініка функціонує на передовій уже чотири роки. За цей час у фургонах встигли попрацювати понад 200 стоматологів з усієї країни. Біля пацієнтів проводять по 13 годин на добу. Можливістю допомогти бійцям та набути досвіду користуються і студенти-медики.

Владислав Фролов, студент Київського національного медичного університету, каже, чому вирішив приїхати сюди: "Допомогти хлопцям отримати кваліфіковану допомогу – це дуже важливо, і набратися досвіду відповідно... Сьогодні ми займалися хірургією, видаленням 17-го зуба. І лікуванням каналів 16-го".

Стоматологи приїздять до Карлівки на кілька тижнів. За традицією, кожен лікар залишає на пам'ять відбитки долонь.

Стоматологія на передовій
Стоматологія на передовій5 канал

За 4 роки пересувні стоматологічні клініки відвідали понад 35 тисяч українських бійців.

Рита Задорожня, Аркадій Шарапов, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Прес-конференція звільненого політв'язня Миколи Карпюка – відео
Наступний матеріал
"Накачували інформаційним наркотиком": чому вибори на окупованому Донбасі неможливі – експерти
Loading...