Шеврон ЗСУ
Шеврон ЗСУ 24tv.ua

"Парад – це ж не прикол": ветеран АТО про "опопсовування" Ходи гідності

Читайте по-русски
Таким сценарієм святкування Дня Незалежності команда Зеленського прирівняла військових до "Розсміши коміка", вважає Олександр Погребинський

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" Олександр Погребинський, ветеран АТО, громадський активіст, член партії "Європейська солідарність" прокоментував те, що режисерами "Хода Гідності" на День Незалежності України 24 серпня стали кліпмейкер Алан Бадоєв та керівник шоу-балету "Freedom" Олена Коляденко.

"Парад – це ж не прикол і не якесь розважальне дійство. Це мають всі розуміти. Парад – це про державу, парад – це про її захист, про її силу, про історичні цінності, про розвиток. Бо розвиток армії напряму пов'язаний з розвитком взагалі всієї країни. Якщо країна не розвивається і економіка не розвивається, економіка не може зростати, оскільки армія це та структура, яка живе та існує тільки завдяки податкам, вона ж не заробляє гроші. Тому наскільки розвинена держава – настільки розвинена армія. Тобто якщо народ бачить під час проведення параду, що ми розвиваємося, що щось новеньке в цьому році, – значить армія розвивається. Це каже про те, що розвивається держава", – сказав Погребинський. 

Він продовжив: "А зараз нас намагаються з цих ціннісних речей, тобто історичних, захисницьких, державницьких перевести на якесь шоу, "опопсовування". Тобто люди, які зараз при владі, які нині впливають на проведення таких свят, які режисують їх, вони зараз суспільству хочуть показати, що це парад – і військові не більше і не вище, ніж відеокліп якоїсь пісні чи що це ніяк не вище, ніж "Розсміши коміка". Це ніби одне й те саме, але трошки з військовим забарвленням, щоб не образити тих людей, які поважають армію".

Погребинський також сказав, чи спеціально, на його думку, понижена роль армії на День Незалежності. 

"Я не можу точно сказати. Є двояке відчуття щодо цього. Я прекрасно розумію, що всі ці люди, які зараз при владі, як і у парламенті, так і в Офісі президента, їх не було всі ці 5 років ніде в цій військовій сфері, їх не було в цьому проміжку суму й горя, які на собі пережили багато бійців, підрозділів ЗСУ, добровольців. Вони цього не відчували. Вони відсторонилися від цього всі ці п’ять років. Чому? Бо втомилися від війни. Вони представляють саме цю категорію населення... Зеленський намагається це все показати, не по-державницьки, а по-шоуменськи, бо він по-іншому не вміє, і не знає, як. А люди, які намагаються пояснити, що це дуже важливо, що це має виглядати так, вони сприймають таких людей, як ворогів. А ці люди захищали ці 5 років державу і повертали території. Неможливо так просто ніби забути про них, і про ветеранів, і про військовослужбовців", – наголосив ветеран.

Додамо, про режисера Алана Бадоєв відомо, що він і після 2014 року працює в РФ. Про свою роботу на території країни-агресора Російської Федерації у інтерв'ю виданню "Новое время" він сказав: "Ніхто і ніколи не зможе керувати мої бажаннями, думками, амбіціями і цілями. Мені складно нав'язати свою точку зору тільки тому, що я точно знаю, чому я так чи сяк хочу... Я налаштовував відносини з різними артистами різних країн, дуже довго. Я завойовував ім'я і працював на свій авторитет. Для мене, я осетин, а Осетія - це Росія, для мене все це дуже цільне". 

Як повідомляв 5.UA, 15 липня 2019 року Зеленський підписав указ про святкування Дня Незалежності, яким скасував проведення військового параду. Зауважимо, що свого часу Янукович скасував парад до 20-ї річниці незалежності.

Як повідомляв 5.UA, Марш захисників України 24 серпня відбудеться за запланованим маршрутом, проте розпочнеться об 11:00. А не о 9-й ранку, як про це раніше повідомляли в оргкомітеті Маршу.

Попередній матеріал
"Два кораблі зіштовхнулися на Дніпрі": рятувальні служби Києва відпрацювали масштабні навчання
Наступний матеріал
СБУ проґавила ізраїльського наркобарона: Завгородній спрогнозував, які будуть наслідки
Loading...