Святкування 24 серпня: ОПУ не узгодив проведення Маршу захисників – ні з ветеранами, ні з КМДА

Монумент Незалежності 5 канал
Коли паралельні – перетинаються

Офіс президента та організатори альтернативного офіційному святу Маршу захисників України – не можуть узгодити між собою плани заходів на 24 серпня. У результаті анонсували такі, що накладаються один на одного – і за часом, і за місцем проведення. В оргкомітеті Маршу наголошують, що свій маршрут вони узгодили з КМДА. Підтверджують це і в столичній адміністрації. А от заявок від Офісу президента на жодні заходи – там не отримували.

День Незалежності – один, а плани заходів – різні. Як саме відзначатимуть головне свято країни в середмісті столиці, повідомили і в Офісі президента, і в оргкомітеті Маршу захисників України. Щоправда, місце й час в обох сценаріях – майже ті самі.

День Незалежності без параду. На таку позицію глави держави одразу відреагували ветеранські організації. Ініціювали на 24 серпня альтернативу – Марш захисників України. Згодом в Офісі президента анонсували на цей день Ходу гідності. Щоб не заважати одне одному, 1 серпня провели зустріч і домовилися узгодити деталі. Але станом натепер порозуміння не знайшли.

Згідно з планом Офісу президента, заходи в День незалежності розпочнуть о 9:30 біля пам'ятного Хреста на Алеї Героїв Небесної Сотні. Там же – хвилина мовчання. Президент разом з родичами загиблих бійців та ветеранами АТО покладуть до монумента квіти, під дзвони на Майдані Незалежності піднімуть національний прапор. Далі – на Майдані розпочнеться музично-хореографічний флешмоб. І аж об 11:00 стартує Марш захисників України за участі ветеранів.

24 серпня
24 серпня5 канал

"На жаль, нас про це повідомили саме так, як і весь український народ – новиною на сайті президента", – зауважує член Ради ветеранів АТО при Міністерстві у справах ветеранів України Антон Колумбет.

Організатори Маршу запевняють – про такий час свого заходу почули уперше. Тож, як і планували раніше, його розпочнуть о 9-й ранку.

"Перші ідуть представники сімей загиблих героїв. Потім хлопці з I-II групою інвалідності, які дістали поранення під час відбиття збройної агресії РФ. Далі ідуть бойові підрозділи, ветеранські громадські організації", – пояснює голова організації "Ветеранське братерство" Дмитро Шатровський.

Відтак, планують рушити від парку Тараса Шевченка. Далі – через Бессарабську площу вийдуть на Хрещатик і рушать до Михайлівської площі. Тож близько 10:20 колона має опинитися на Майдані Незалежності. Де, за планом Офісу президента, триватимуть інші заходи.

24 серпня
24 серпня5 канал

"Зіткнень не відбудеться, це я вас запевняю. Ми просто зробимо все від нас залежне, щоб їх не відбулося", – запевняє голова Ради ветеранів АТО при КМДА Ігор Марі.

Про план провести Марш захисників організатори завчасно повідомили КМДА. А от про ініціативи Офісу президента – в Київській міській адміністрації не в курсі.

"Станом на 12.08.19 до Київської міської державної адміністрації не надходило офіційної інформації від центральних органів виконавчої влади щодо проведення загальнодержавних святкових заходів у Києві", – відповідають у КМДА.

24 серпня
24 серпня5 канал

Отримати коментар від Офісу президента України протягом понеділка "5 каналу" не вдалося. Загалом, до КМДА вже надійшли майже три десятки повідомлень від організаторів про проведення масових заходів у столиці в період з 23 по 25 серпня.

Олена Соловйова, Олексій Тищенко, "5 канал"

Вперше жінки-воїни та вперше "Слава Україні": чим здивував військовий парад у Києві – ФОТО

/
/
/
День Незалежності
/
День Незалежності
/
/
/
/
/
/
Парад
/
Парад
День Незалежності
/
День Незалежності
/
/
/
/
День незалежності
/
День незалежності
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Світовий рекорд: як українець переплив Ла-Манш лише за допомогою рук – ексклюзив
Наступний матеріал
Маковія, або Медовий Спас-2019: що не можна робити та які смаколики нести святити до церкви
Loading...