медики
медики tsn.ua

"Страшніше за кір": Супрун нагадала про необхідність вакцинації від дифтерії

Читайте по-русски
За статистикою, з тисячі хворих на дифтерію помирає від 50 до 100 осіб

Ексміністр охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала українцям про необхідність вакцинації проти дифтерії. Відповідний допис вона розмістила на своїй сторінці у Facebook.

Супрун зазначила, що інколи людина може бути носієм збудника, але не хворіти, тобто довго бути заразною, але не знати про це.

"Дифтерія страшніша за кір, бо смертність від неї набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані. CDC повідомляє, що 99% людей, які мають щеплення від дифтерії, не хворіють", – написала ексміністр.

Дифтерія супроводжується болем у горлі, температурою, набряками слизової ротоглотки, сірим нальотом на мигдалинах, набряком шиї та іншими симптомами. У горлі хворого з’являються плівки, які можуть ускладнювати дихання та ковтання, попередила Супрун.

"Якщо дифтерійний токсин потрапляє у кров, під загрозою опиняються життєво важливі органи: серце, нирки, нервова система. Токсин порушує синтез білка клітинами, що спричиняє їхню загибель", – додала вона.

Дифтерія
ДифтеріяDepositphotos

Супрун наголосила, що щеплення від дифтерії мають отримувати всі – і діти, і дорослі – протягом усього життя, кожні 10 років.

  • За Календарем профілактичних щеплень дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, яку повторюють у 6 років вакциною АДП, наступну в 16 років – АДП-М. Календар щеплень можна переглянути тут: http://bit.ly/2lYrw5O
  • У подальшому треба вакцинуватися кожні 10 років. Тобто якщо останнє щеплення проти дифтерії отримано в 16 років, наступне потрібно зробити у 26 – і так далі.
  • Дорослі, які не були раніше вакциновані або не мають записів про відповідні щеплення – для захисту від дифтерії та правця мають триразово пройти вакцинацію АДП-М. Між першим і другим щепленнями інтервал має бути не менше місяця, і шість місяців – між другим і третім щепленнями.
  • Дорослим достатньо однієї дози, якщо вони отримали принаймні три дози в дитинстві. В такому разі достатньо просто нагадати організму про цей токсин, імунна пам’ять швидко виробить антитіла.
  • Вагітним жінкам слід запропонувати вакцину від дифтерії, правця і вакцину від кашлюку протягом ІІ або ІІІ триместру, в терміні від 21 до 32 тижнів під час кожної вагітності незалежно від історії вакцинації. http://bit.ly/32SOITx
  • Дорослим вводять вакцину в плече (дельтоподібний м’яз). Дітям – у стегно. Це важливо, бо якщо вакцина потрапить у жировий прошарок, імунітет може не сформуватися. Тому щеплення навіть дітям не роблять у сідницю.

Супрун зазначила, що вакцину від кашлюка, дифтерії та правця Україна закуповує в Індії. І цей препарат прекваліфікований у лабораторіях ВООЗ.

Вона нагадала, що за світовими стандартами протипоказанням до вакцинації не є легкі застуди з температурою до 38,5°С. Її не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується. Також вона попередила про можливі реакції організму на щеплення, зазначивши, що серйозні реакції на вакцини зустрічаються дуже рідко.

Зробити щеплення можна безоплатно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, підсумувала Супрун.

Нагадаємо, на Закарпатті ушпиталили 15-х студентів, які захворіли на дифтерію. Про першого хворого студента-іноземця стало відомо 17 жовтня. Його ушпиталили. Усі, кому медики за останні кілька днів діагностували інфекцію, – контактували з ним.

Попередній матеріал
Ексчільниці НАЗК Корчак повідомили про підозру через її небездоганну декларацію – ЗМІ
Наступний матеріал
Вибори в Раду: на одній з дільниць перераховують голоси
Loading...

Супрун спіймала МОЗ на спробах закупівлі ліків за цінами, завищеними у 30 разів

Супрун розкритикувала Кабмін Гончарука через кадрові зміни в МОЗ: з'явився коментар прем'єра

Супрун пояснила, коли і за яких умов можна займатися сексом під час вагітності

Яніна Соколова стала найпопулярнішим блогером за версією читачів сайту "Факти. ICTV"

Це нормально, проте не на робочому місці: Супрун про мастурбацію

Будні колишніх: чим займаються ексміністри на "гражданці" – ексклюзив