Грип та ГРВІ
Грип та ГРВІ Depositphotos

Час подумати про щеплення: в Україні цього року очікується чотири штами вірусу грипу

Читайте по-русски
До сезонних інфекцій також відносять дифтерію – її легко сплутати із грипом чи ГРВІ

Деякі інфекційні захворювання мають так звану сезонність. Наприклад, осінньо-зимову сезонність має дифтерія, про появу якої в Україні стало відомо напередодні. Таку саму характеристику мають грип та ГРВІ. Досі зберігається високий відсоток хворих і на кір.

Про підвищену небезпеку захворіти в найближчий час розповіла у студії "5 каналу" експерт Департаменту охорони здоров'я КМДА з інфекційних хвороб Тетяна Єгорова.

Фахівець наголосила, що сьогодні – якраз той час, коли треба вакцинуватися від грипу.

"Вакцинальний імунітет, як правило, є вже достатнім через два тижня після проведення вакцинації. Але згідно з рекомендацією ВООЗ, щеплення від грипу можна проводити навіть коли зафіксований підйом захворюваності. Тож будь ласка, вакцина в нашій країні вже є, вона пройшла всі етапи, адаптована саме до тих штамів вірусу, які очікуються в цьому епідсезоні", – запевнила Єгорова.

Вона зауважила, що вірус грипу дуже мінливий і щороку зазнає якихось змін.

"Є характерні зміни, так звані дрейфи та шифти вірусу. Цього року очікується три віруси групи А і один вірус групи В. І зареєстровані та доступні в Україні вакцини – якраз адаптовані саме проти них", – наголосила експерт.

Вона зауважила, що вакцинація від грипу не покривається календарем щеплення, є рекомендованою, а не обов'язковою, тож проводиться за кошти пацієнта, на відміну від щеплень проти дифтерії та кору.

"Вакцинація від дифтерії та правця робиться за кошти держави в лікувальних закладах. Людина звертається до свого сімейного лікаря, їй дають направлення і перевіряють, щоб не було протипоказань. Від кору – також за рекомендацією лікаря", – зазначила Єгорова.

Більше про небезпеку дифтерії та грипу – дивіться повне відео:

Нагадаємо, в Ужгород почали доставляти антидифтерійну сироватку.

Попередній матеріал
Перейменування проспектів Ватутіна і Московського: у суді сталася сутичка, розгляд призупинили
Наступний матеріал
Замовне вбивство у Броварському районі: поліція затримала організатора і виконавців – відео
Loading...