Директорка ліцею
Директорка ліцею 5 канал

Дифтерія в Києві: які заходи провели в школі та чи була у хворої дитини довідка про вакцинацію – сюжет

Читайте по-русски
Спочатку в 9-річного хлопчика діагностували ангіну. Після аналізів уточнили – дитина захворіла на дифтерію

9-річний школяр, який першим цього року підхопив дифтерію в Києві, нині в стабільному стані і має легку форму хвороби. Хлопчик перебуває в інфекційній дитячій лікарні. Дитина не мала щеплення від небезпечного недугу. Хоча записи про цю вакцинацію в його медкартці були. Як так сталося – Ганна Рибалка знає.

Ранок у столичному ліцеї, у якому напередодні з'явилася звістка про хворого на дифтерію учня. Батьків звечора попередили – школярів початкових класів у перерві між уроками оглядатиме лікар. Батьки поспішають і запевняють, що від хвороби їхні діти захищені.

Побачивши камери, персонал ліцею старанно натирає вхідні двері. А педагоги про інфекцію в ліцеї – ні пари з вуст.

Директорка ліцею розповідає – третьокласник, в якого виявили дифтерію, не ходив на уроки понад тиждень. Спочатку в 9-річного хлопчика діагностували ангіну. Після аналізів уточнили – дитина захворіла на дифтерію. В ліцеї запровадили карантин.

"Обмежили доступ дітей до спортивної зали, до басейну, провели деззаходи в їдальні", – зазначила директорка ліцею.

Після того, як лікарі підтвердили діагноз дифтерія, фахівці обробили весь клас, продезінфікували його і дозволили проводити тут заняття. Утім батьки вести сюди своїх дітей відмовилися.

У ліцеї запевняють – хворий має щеплення проти дифтерії. Ба більше – батьки пильно ставляться до здоров'я сина, бо вакцину дитині кололи, як і належить, за календарем.

"– Він без щеплення був? – З щепленнями. У нього є всі щеплення і є довідка в нашої медсестри. – Що була АКДС у нього, так? – Так. Всі щеплення в дитини є за віком і всі п'ять, так. Щеплення зроблені, це однозначно", – переконана директорка ліцею Ольга Перепелиця.

У районній поліклініці розповідають: в картці дитини є відмови від усіх щеплень, окрім дифтерії.

"У календарі щеплень там і інші також вакцинації. Вона відмовлялася, в нас є записи від інших вакцин. Не проти дифтерії", – зазначила директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Юрій Сміщук.

У приватній розмові з лікарями інфекційної лікарні, в якій нині перебуває 9-річний хворий хлопчик, його мати зізналася – насправді щеплення сину не робила. А отже запис в медкартці – фальшивий. Але після того, як дитина захворіла, про вакцинацію мама третьокласника таки замислилася.

"Мені здається, що вона вже буде на все згодна", – запевняє завідувачка відділення інфекційної дитлікарні Наталя Чемаркіна.

"Ми маємо 120 тисяч доз вакцин. При середньому використанні в місяць 10 тисяч. Ми маємо на 12 місяців. Випадки, щоби були місяці, коли нема вакцин, таких нема", – наголошує начальник відділу первинної медико-санітарної допомоги Департаменту охорони здоров'я КМДА Василь Животенюк.

Дифтерія подорожує від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом. Заразитися можна й через посуд, іграшки та інші побутові предмети. Лікарі радять вакцинуватися і дітям, і дорослим. Бо це єдиний шлях бути захищеним від ускладнень. А за перебігом захворювання у малечі особливо пильно стежити і наполягати на проведенні спеціальних тестів на дифтерію. Адже підступна недуга спочатку маскується під ангіну і не відступає, навіть коли гарячка спадає. У хворого хлопчика, ім'я якого не афішують, було саме так.

Ганна Рибалка, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Суд обрав запобіжний захід викрадачці дитини на Київщині – включення
Наступний матеріал
Опалювальний сезон: докладна інформація про ситуацію із запуском "тепла" в Україні – репортаж
Loading...

Випадок дифтерії в Києві: стало відомо, в якому стані дитина – відео

Чи був щеплений від дифтерії учень ліцею у Києві – інформація від директора закладу і МОЗ різниться

Дифтерія на Закарпатті: МОЗ перерозподілить сироватку з інших регіонів

Уперше на Закарпатті за 10 років: у студента діагностували дифтерію – подробиці

"Вакциновані – захищені": МОЗ розпочало кампанію з прищеплення від дифтерії та правця

"Всі вакцини сертифіковані та якісні": у МОЗ відповіли на побоювання щодо щеплення дітей від дифтерії та правця