Лікарня
Лікарня unn.com.ua

Випадок дифтерії в Києві: стало відомо, в якому стані дитина – відео

Читайте по-русски
У картці хворого немає відомостей про щеплення від інших захворювань, при цьому дані про вакцинацію від дифтерії в документі внесені

Дитина, яка захворіла на дифтерію, нині перебуває в лікарні у стабільному стані. В неї легка форма захворювання, утім в лікувальному закладі вона проведе ще близько тижня. Про це під час брифінгу повідомили представники Київської міської державної адміністрації та медики, інформує кореспондент "5 каналу" Анна Рибалка.

Вони також зазначили, що в картці хворого немає відомостей про щеплення від інших захворювань, при цьому дані про вакцинацію від дифтерії в документі внесені.

Вже в приватних розмовах мати учня повідомила, що щеплення від захворювання її сину не робили.

Під час брифінгу в КМДА закликали дорослих і дітей вакцинуватися та запевнили, що мають достатню кількість вакцини. У Києві їх близько 120 тисяч. Мають також медики і 8 ампул сироватки, яку вводять пацієнтам із тяжкою формою захворювання.

Директор "Центру первинної медико-санітарної допомоги Дарницького району Києва" Юрій Сміщук каже: "В карточці є письмові відмови матері від щеплень, а не від дифтерії, бо в календарі щеплень також інші вакцинації. Тож у нас є записи, що вона відмовлялася від щеплень іншими вакцинами, не проти дифтерії".

Сміщук додає: "Дитина захворіла 16 жовтня, до лікарів мама звернулася 18 числа. Лікар-педіатр оглянула, призначила лікування, взяла мазки. На той час в дитини була клініка ангіни, 39℃ температура. В понеділок, 21 жовтня, згідно з інструкцією, дитина була під активним наглядом і лікуванням. Її стан покращився. Проте 22 жовтня отримали від лабораторного центру висновок, що мазках виявили бактерії дифтерії. Попереднім висновком було, що це не токсигенна паличка". Він також додав, що в Києві незадовільний відсоток охоплення щеплень серед населення. Каже: "Необґрунтований. Дикунство громадян обурює".

Василь Животенюк, начальник відділу Департаменту охорони здоров'я, каже: "Ми маємо сироватку. Вона є в Дитячій клінічній інфекційній лікарні. Надійшла ось недавно, в серпні. До того також була сироватка, тобто без сироватки ми не були. Наразі вісім доз".

Як повідомляв 5.UA, вчора, 24 жовтня 2019 року, стало відомо, що в Києві на дифтерію захворів 9-річний хлопчик

Попередній матеріал
Стрілянина у Харкові: поранений помер у машині швидкої
Наступний матеріал
На листопад активісти запланували вуличну акцію "Ми маємо гідність" – що відомо
Loading...