Щеплення від дифтерії
Щеплення від дифтерії 5 канал

Спалах дифтерії в Україні: як розпізнати хворобу та чи треба вакцинуватися

Читайте по-русски
На минулому тижні в Ужгороді з дифтерією ушпиталили 15 іноземних студентів

Чотири тисячі осіб зробили щеплення проти дифтерії в Ужгороді лише за чотири дні. Для порівняння, у вересні вакцину проти небезпечної недуги отримали лише півтисячі містян. Медики кажуть: ажіотаж спричинив спалах дифтерії. Адже минулого тижня в Ужгороді з цим захворюванням ушпиталили 15 іноземних студентів. Тим часом у Києві лікарі запідозрили дифтерію у 33-річної жінки. Більше – у сюжеті наших кореспондентів.

Після спалаху дифтерії в Ужгороді – бум на щеплення. Кабінети вакцинації працювали навіть на вихідних. До лікаря навідалася й Анна Молчак.

Пацієнтка гкаже: "Не пам'ятаю, не скажу вам точно, коли я робила, або дуже давно, а зараз в університеті працюю, тому бажано зробити".

Лише за останні чотири дні в Ужгороді вакцинувалися 4 тисячі людей. Для порівняння, у вересні до кабінетів щеплень прийшли лише півтисячі місцевих.

Директорка Ужгородського центру ПМСД Тетяна Козак сказала: "Є 8 амбулаторій, де є завжди пункти вакцинації, кабінети щеплень, там теж вакцинуються в сімейних лікарів. Вакцинуються в школі, в університеті є три пункти щеплень. Тобто ми максимально наблизили вакцинацію до пацієнтів, до мешканців".

Дифтерія дісталася й Києва. У неділю до відділення інтенсивної терапії Олександрівської лікарні шпиталізували 33-річну жінку. У неї не було щеплення від дифтерії, і лікарі ввели жінці сироватку. Проте остаточний діагноз їй ще не поставили. Лабораторія завершує необхідні тести.

Людмила Мінова, завідувачка інфекційного відділення №2 Олександрівської клінічної лікарні Києва, розповідає: "Лікар у приймальному відділенні запідозрив, що це може бути дифтерія, викликав на консультацію ЛОР-лікаря, і пацієнтка була оглянута. Зразу взяті мазки з горла, щоб швидко зробити тест. При попередньому огляді мазків лікар-лаборант дав результат, що там є палички, схожі на палички дифтерії".

Нині жінка почувається краще. Температура знизилася. Хвору переводять до звичайної палати. Киянка має трьох дітей – лікарі обстежили і їх.

До столичної Олександрівської лікарні щодня ушпиталюють близько десяти хворих на ангіну. Саме це захворювання легко сплутати з дифтерією, кажуть лікарі. Щоби поставити правильний діагноз, беруть мазок із горла та носа.

Медсестра Світлана Кремер розповідає і показує: "Є холодильник, де зберігаються "чашки". Нагріваємо, сіємо. Чашка дозріває. І заносимо її в баклабораторію".

Лікар-інфекціоніст Віктор Аврамчук сказав: "Легка форма дифтерії в перший період дуже схожа на гострий тонзиліт. І цей аналіз дає нам змогу диференціювати це захворювання, відрізнити тонзиліт від дифтерії".

Якщо хворий має щеплення від дифтерії та все ж таки підхопив недугу, його лікують антибіотиками. Така форма хвороби вважається легкою. Якщо ж людина не вакцинувалася і захворіла, у окремих випадках лікарі вводять сироватку, яка може врятувати життя. Це дорогий препарат, який досі Україні надавали лише міжнародні організації. Натомість поставки сироватки державним коштом очікують упродовж місяця. Тим часом у КМДА повідомили: нині на весь Київ є лише 5 доз сироватки. До Ужгорода, де минулого тижня захворіли півтора десятка студентів, з інших областей доставили 8 доз такого препарату. Ще сто доз найближчим часом мають надійти з Індії. Утім, медики наголошують: єдиний вихід не захворіти на тяжку форму дифтерії – не сироватка, а щеплення. Вакцини вдосталь в усіх регіонах.

Людмила Мінова каже: "Треба зробити щеплення. Це головне, що треба зробити, щоб убезпечити себе від важкого перебігу захворювання. Якщо людина щеплена, якщо достатній рівень імунітету захисту, дифтерія може перебігати в дуже легкій формі, як звичайна ангіна".

Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний день": голова комітету ВР з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе
Наступний матеріал
Соціологія дає президенту велику підтримку, але на вулицях ми бачимо інших людей – аналітик
Loading...