Протести на майдані
Протести на майдані eurosolidarity.org

Соціологія дає президенту велику підтримку, але на вулицях ми бачимо інших людей – аналітик

Читайте по-русски
Українська влада повинна виробити власний план дій, а не діяти за "планом Штайнмаєра", який "накинули зверху", – наголосив експерт із міжнародних питань

Офіційному Києву варто перестати використовувати плани дій, розроблені за межами України, а також почати враховувати думку наймобільнішої групи українців. На ці два фундаментальних, за його словами, фактори вказав експерт із міжнародних питань центру "КиївСтратПро" Тарас Семенюк у студії "5 каналу".

Експерт прокоментував відео із Золотого-4, на якому президент Володимир Зеленський заявив добровольцю: "Мені пофіг з ким воно (перемир'я) буде підписано, нам з вами пофіг. Нам треба території повернути і припинити вбивства".

"Владі непросто буде знайти консенсус. Але він починається з фундаментальних речей. Перше – коли Україна свій план нав'язує партнерам. "План Штайнмаєра" не є написаним в Україні… Ми маємо свій план випрацювати, залучити партнерів до реалізації цього плану і тиснути на Росію його виконувати", – наголосив він.

І додав: "А виходить так, що нам знову щось накинули зверху – "ось, виконуйте, тоді ми зможемо говорити про завершення війни". А якщо не будемо виконувати, рано чи пізно Захід почне знімати санкції з Росії. Це найгірша ситуація… Щоб не було, як з "формулою Штайнмаєра", яка розколола суспільство".

Другим важливим моментом Семенюк назвав те, що хоча президент, відповідно до соціологічних опитувань, має дуже велику підтримку людей – але вона є пасивною.

"Кого ми бачимо, яка група найбільш мобільна? Ось ця меншість, яка виступає "проти", ті ж протести на Майдані, на Хрещатику. А більшість Зеленського не виступає "за". Вони ж не створюють мітингів на підтримку "формули Штайнмаєра", "на підтримку миру". Як це було колись у Америці – проти війни у В'єтнамі", – зауважив аналітик.

Він резюмував: "Меншість захоплює інформаційний простір, вона більш мобільна у своїх вимогах, більш мобільна у можливості зібратися в одному місці. Це те, за рахунок чого переміг Майдан, фактично".

Дивіться також відео повної розмови:

Нагадаємо, активісти вже запланували на листопад вуличну акцію "Ми маємо гідність".

Попередній матеріал
Спалах дифтерії в Україні: як розпізнати хворобу та чи треба вакцинуватися
Наступний матеріал
"Ми достукалися до президента" – Федина прокоментувала свої слова щодо "безсмертного" Зеленського
Loading...

На листопад активісти запланували вуличну акцію "Ми маємо гідність" – що відомо

Від Львова до Краматорська: як Україна сказала розкотисте "ні" погодженню "формули Штайнмаєра"

"Невідомо, що підписане": нардеп розповів, чим нормандська зустріч загрожує Україні

"Ні капітуляції: на Майдані другий день поспіль протестують через Зеленського – відео

"Іде пряма капітуляція": під Радою триває мітинг проти "формули Штайнмаєра" – включення

"Ні капітуляції": акції протесту проти "формули Штайнмаєра" пройшли у Львові та Харкові