Акція протесту у Львові проти 'формули Штайнмаєра'
Акція протесту у Львові проти 'формули Штайнмаєра' Facebook / НКЛ v5.0

"Невідомо, що підписане": нардеп розповів, чим нормандська зустріч загрожує Україні

Читайте по-русски
Не зрозуміло, чому президент відмовляється пояснити план подальших дій у парламенті, сказав Юрчишин

Не зовсім зрозумілою є поведінка президента, вважає Ярослав Юрчишин, нардеп від партії "Голос", щодо відмови пояснити суспільству рішення про прийняття "формули Штайнмаєра". Таку думку він висловив в ефірі "5 каналу", аналізуючи зустріч президента з керівниками парламентських франкцій, що відбулася напередодні.

"Інформація була надана дуже поверхнева … Я не розумію логіки того, що президент, якщо існує план, не може його представити в парламенті й не пускає представників своєї квоти (міністра закордонних справ, керівника Генштабу) – а був саме такий запит від трьох фракцій, щоб ці посадовці пояснили, якщо президент не може пояснити в залі", – сказав депутат.

Він пояснив, що відсутність чіткого плану подальших дій може загнати Україну в пастку у ході нормандських переговорів.

"Я так розумію, що плану України стосовно "Нормандського формату" або немає, або він готується. Поки про нього ніхто не може сказати. І це величезна проблема, бо їхати непідготовленим на таку зустріч … Ми можемо мати ситуацію дуже небезпечну, коли три сторони буде вимагати миритися за будь-яку ціну. І Україна має їхати з дуже сильними позиціями, щоби протистояти такому можливому тиску", – додав він, зауваживши, що європейські партнери України останнім часом натякають, що з Росією "треба говорити".

"Але поки ми не знаємо позиції (влади – ред.) – як суспільство – і це виводить людей на вулиці, це примушує депутатів вимагати, щоб у залі таки було заслухано чи президента, чи людей із президентської команди, які можуть дати такі відповіді", – вважає Юрчишин.

На його думку, запит громадян, які "організувалися і в межах своїх прав, гарантованих Конституцією, вийшли на мирну акцію протесту запитати, що з "формулою", де план Зеленського, де план України – це цілком правильно".

"У нас є президент – гарант конституції, – який на цій посаді відповідає за міжнародну політику, є невідомо що підписане, невідомо як ми будемо добиватися відстоювання українських інтересів. Нам обіцяють у 13-хвилинному брифінгу, що спочатку буде деокупована територія, і лише після того – розмови про подальші кроки. Водночас нам не пояснюють, як ми будемо докуповувати, чи готові ми до цього", – пояснює нардеп ситуацію на вулицях міст, вважаючи її правомірною реакцією на останні рішення президента.

Запис розмови повністю дивіться тут:

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що "формула Штайнмаєра" буде імплементована в закон про особливий статус Донбасу, якого ще не існує.

Попередній матеріал
Прогноз Єлісєєва, чим завершиться "нормандський саміт": 5 головних пунктів
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – завершено

Прогноз Єлісєєва, чим завершиться "нормандський саміт": 5 головних пунктів

Диявол у підтекстах: Єлісєєв роз'яснив, що ховається за "формулою Штайнмаєра"

Лавров заявив, що "нічого не вийде" без особливого статусу ОРДЛО в Конституції та амністії

Меркель заявила, що з’явилися передумови для зустрічі лідерів "нормандської четвірки"

"Формула Штайнмаєра" та сніданок "слуги" просто в сесійній залі: як минув день у Верховній Раді – сюжет

Зеленський мріє увійти в історію миротворцем, але невідомо, як його розіграє РФ – Тізенгаузен