Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

"Формула Штайнмаєра" та сніданок "слуги" просто в сесійній залі: як минув день у Верховній Раді – сюжет

Читайте по-русски
Від самого ранку в Раді очікували на президента, однак у залі під куполом гарант не з'явився

У суперечках про майбутнє окупованого Донбасу минуло сьогоднішнє ранкове засідання у Верховній Раді. Депутати, які очікували на приїзд президента, так і не побачили Володимира Зеленського в сесійній залі. Як народні обранці реагують на підписання Україною так званої "формули Штайнмаєра", розкаже журналіст "5 каналу" Петро Троць.

У чому причина затримки, Руслан Стефанчук не повідомляє. Початок ранкового засідання відкладається майже на годину. Цей час депутати використовують по-різному. Представники фракції ОПЗЖ повісили на трибуну плакат із написом "Я проти цензури". Його трішки підправили депутатки з фракції "Голос" – відомою абревіатурою на адресу російського президента. Через це акція вийшла нетривалою, її ініціатори одразу ж забрали плакат. І все це – під акомпанемент розмов про "Формулу Штайнмаєра".

Верховна Рада
Верховна Рада5 канал


Народний депутат Дмитро Лубінець сказав: "По соцмережах, по інтернету гуляє нібито злитий російською стороною інсайд, з якого точно не можемо до кінця розібратися, що ж ми там понапідписували".

Нардеп від "ЄС" Вікторія Сюмар заявила: "Ми хочемо почути відповіді, як і все українське суспільство. Ми вважаємо, що Зеленський має виступити з трибуни парламенту і дати відповіді на всі запитання, які сьогодні турбують людей".

Від самого ранку в Раді очікували на президента. Від Володимира Зеленського народні депутати хотіли почути, на що саме погодилася Україна, підписуючи "формулу Штайнмаєра". Проте з залі під куполом гарант не з'явився.

Із головами фракцій та власною політичною силою Володимир Зеленський таки побачився, дехто зі "слуг" щосили намагався не запізнитися на цю зустріч.

Народний депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук говорить: "Ні, не було жодних суперечок. Тобто ми ще раз вислухали уважно позицію і те, як буде розвиватися далі. Нічого не змінюється. Наміри залишаються – вивести війська з території Донецької та Луганської областей, і тоді вже, на вільній від військ території проводити вибори, якщо вони будуть визнані ОБСЄ, українським законодавством".

Ті, хто через важливу зустріч пропустив сніданок, надолужували згаяне просто в сесійній залі. Тим часом представники фракцій з трибуни коментували останні політичні новини. Іноді реакції відрізнялися кардинально.

Нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич говорить: "Учора відбулося те, чого Україна чекала з 2016 року. Врешті слова, які говорив президент Український Зеленський – "не мы начали эту войну, но мы ее закончим", – ми почали в це вірити, ми призивали до цих дій декілька місяців і вітаємо вчорашнє рішення".

Голова фракції "Голос" Сергій Рахманін заявив: "Після вчорашньої заяви президента виникло цілком логічне занепокоєння суспільства, яке не розуміє, що відбувається, що на нас чекає далі. У Раді є низка важливих законопроектів, починаючи від бюджету і закінчуючи законом про ринок землі. Але важко обговорювати щось, коли ми не розуміємо, яким буде наше майбутнє".

Голова "Європейської солідарності", п'ятий президент України Петро Порошенко сказав: "Формула Штайнмаєра" придумана в Кремлі. Вона захищає російські інтереси. Від учорашнього дня вона, хоч як би зараз вас намагалися переконати в зворотньому, після того, як на увесь світ була заявлено, що Україна її схвалює, лише з вчорашнього дня стала частиною всього процесу".

За час, що залишився на ранковому засіданні для роботи поза суперечками про долю Донбасу, народні обранці встигли ухвалити кілька законопроектів. Зокрема – утворили спеціальну комісію з питань правового статусу ветеранів війни. Вона працюватиме над соціальною та економічною адаптацією ветеранів і розв'язанням їхніх проблем.

Петро Троць, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Майже сотня потерпілих: всі подробиці "весільного" отруєння на Буковині – сюжет
Наступний матеріал
Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Севєродонецьк: акції протесту "Капітуляції – ні" тривають у різних регіонах України – відео