Костянтин Єлісєєв
Костянтин Єлісєєв 5 канал

Прогноз Єлісєєва, чим завершиться "нормандський саміт": 5 головних пунктів

Читайте по-русски
Росія буде бігати по столицях Європи і намагатися пом'якшити санкційний режим проти себе

Колишній заступник голови Адміністрації президента, Надзвичайний і Повноважний Посол Костянтин Єлісєєв у студії "5 каналу" спрогнозував, чим завершиться ймовірний саміт "нормандської четвірки", який може відбутися невдовзі у Парижі.

"Я навіть зараз вам можу перерахувати 5 пунктів, чим завершиться "Нормандський саміт" у Парижі. Можете потім звірити. Перше: буде закликано сторони до всеохоплюючого і повного режиму припинення вогню. Це більше має звучати в сторону Росії, бо гинуть наші герої. По-друге, вони привітають узгодження "формули Штайнмаєра" як прогрес або важливий крок на шляху імплементації "Мінська". І Росія буде за це хапатися, щоб бігати по столицях Європи і намагатися пом'якшити санкційний режим проти себе", – запевнив дипломат.

І продовжив: "Третє: вони закликають сторони виконувати Мінські домовленості, а Україну – імплементувати в законодавство цю "формулу", ухвалити закон на постійній основі про особливий режим і закон про амністії. І там буде написано, що "створять умови для безпекового процесу на Донбасі". Четверте: закличуть сторони завершити звільнення заручників відповідно до формули "всіх на всіх". П'яте: я переконаний, Росія буде на цьому наполягати, і, думаю, вона проб'є це, щоб український уряд продовжував сплачувати соціальні речі, пенсії мешканцям цих територій".

Єлісєєв наголосив, що Україна не проти цього, але тоді має постати питання повернення захоплених Росією українських підприємств на територію ОРДЛО, а також відновлення податкової та банківської систем України на окупованих територіях.

Серед інших можливих заяв – "деякі речі", пов'язані з екологічними питаннями.

"І, можливо, привітають ідею про розведення сторін. Єдине питання – чи будуть тільки привітання розведення у районі Станиці Луганської, Золотого і Петрівського. Чи, можливо, і це буде недалекоглядне рішення з українського боку, буде домовлено про розведення вздовж усіє контактної лінії", – резюмував він.

Дивіться повний запис розмови:

Нагадаємо, чільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що "нічого не вийде" без особливого статусу ОРДЛО в Конституції та амністії.

Попередній матеріал
Верховний Суд переніс розгляд поновлення Шокіна на посаді генпрокурора – що відомо
Наступний матеріал
"Невідомо, що підписане": нардеп розповів, чим нормандська зустріч загрожує Україні
Loading...

Лавров заявив, що "нічого не вийде" без особливого статусу ОРДЛО в Конституції та амністії

"Ні капітуляції: на Майдані другий день поспіль протестують через Зеленського – відео

Євросоюз оцінив домовленості України щодо "формули Штайнмаєра" – подробиці

"Досить приймати рішення за спиною в суспільства": депутати висунули вимогу владі

Фріз опублікувала нову вимогу Путіна щодо "нормандського формату"

Прецедент для сусідів: про що мовчать адепти "формули Штайнмаєра"