ukr-online.com

Верховний Суд переніс розгляд поновлення Шокіна на посаді генпрокурора – що відомо

Читайте по-русски
Віктор Шокін обіймав посаду Генерального прокурора з лютого 2015 по березень 2016 року. Після свого звільнення оскаржував це рішення в адміністративних інстанціях, але безрезультатно

До 24 жовтня відклали розгляд касаційної скарги колишнього генпрокурора Віктора Шокіна про поновлення його на посаді у Верховному Суді України. Причина – неявка на засідання представників самого позивача. Про таке повідомляє "5 канал".

У клопотанні захисники Шокіна надали суду квитки на потяг Київ-Одеса і назад на підтвердження того, що перебувати на засіданні 3 жовтня фізично не можуть. Скаргу до касаційного суду подали, аби той переглянув рішення Верховного Суду від 2017 року, який відмовив у задоволенні позову Шокіна проти президента та Верховної Ради про його звільнення з посади генпрокурора. Скаргу мотивували "нововиявленими обставинами".

Водночас, як зазначив постійний представник Верховної Ради у Конституційному суді України Анатолій Селіванов, терміни подання касації вже закінчилися. А щодо "нововиявлених обставин", то це, за його словами, свідчення екснардепа Дмитра Святаша, які вже фігурували у попередніх розглядах. 

Селіванов сказав: "Сам позов трирічної давності, спрямований на Верховну Раду іншого скликання і президента з іншим прізвищем, у нас жодний закон не передбачає правонаступництва з точки зору відповідальності. Неявка заявника мабуть свідчить про те, що дуже слабі аргументи і хіба що можна говорити про припущення, на мій погляд, ніяких судових перспектив у цій справі немає".

Як повідомляв 5.UA, Віктор Шокін обіймав посаду генерального прокурора з лютого 2015 по березень 2016 року. 3 квітня 2016 року Порошенко підписав указ про відставку Шокіна. Після свого звільнення Шокін оскаржував це рішення в адміністративних інстанціях, утім безрезультатно.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
Прогноз Єлісєєва, чим завершиться "нормандський саміт": 5 головних пунктів
Loading...