Ірина Бекешкіна в ефірі програми "ІнфоДень"
Ірина Бекешкіна в ефірі програми "ІнфоДень" 5 канал

Ці гроші повернулися б в економіку України – Бекешкіна про зекономлені на переписі мільярди

Читайте по-русски
Дослідження, яке провів Кабмін, – це не перепис, а підрахунок населення, вважає директор фонду "Демократичні ініціативи"

Три мільярди, які уряд витратив би на перепис населення, все одно, повернулися би в економіку України. Таку думку висловила директор фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі".

"Те, що відбулося, я би назвала підрахунком. Перепис включає питання про домоволодіння, як люди живуть, чи збираються емігрувати, яка в них професія, мова. Це дає картину, яка потрібна не тільки соціологам, але й соціальним службам. Визначають кількість безробітних, пенсіонерів. А якщо це робиться за різними реєстрами – це підрахунок", – сказала Бекешкіна.

Вона додала: "Кажуть, що перепис дорогий. Так. Але ж воно нікуди не йде. Це не ті гроші, які потім будуть відправлені в офшори, чи це буде чийсь прибуток. Їх отримають люди, які проводили би перепис. Не самі багаті люди, очевидно. З цими грошима вони заплатять за комуналку, підуть у магазин. Це ті гроші, які знову повернуться в економіку України".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, напередодні, 23 січня, Кабінет Міністрів спільно з Інститутом демографії та Держстатом презентували результати оцінки чисельності наявного населення України. Це дані, які зібрали за допомогою мобільних операторів та кількох державних реєстрів. Відповідно до результатів так званого "електронного перепису" – населення України станом на 1 грудня 2019 року становило 37 млн 289 тис. осіб.

Попередній матеріал
Брифінг за підсумками засідання уряду – відео
Наступний матеріал
Кабмін створив оперативний штаб із запобігання коронавірусу
Loading...

Кабмін представив результати перепису населення – як рахували українців – включення

Результати електронного перепису: в Україні проживає 37,3 млн осіб – детальна інфографіка

Оцінка чисельності наявного населення України – пресконференція щодо результатів

В Україні стартував другий етап пробного перепису населення: вже ходять переписувачі

В одному з районів столиці стартував пробний перепис населення

Кабмін хоче провести електронний перепис населення – подробиці