antikor.com.ua

Результати електронного перепису: в Україні проживає 37,3 млн осіб – детальна інфографіка

Читайте по-русски
За даними Кабміну – жінок в Україні живе на 3,6 млн більше, ніж чоловіків

Кабінет Міністрів спільно з Інститутом демографії та Держстатом презентували результати оцінки чисельності наявного населення України. Це дані, які зібрали за допомогою мобільних операторів та кількох державних реєстрів.

Відповідно до результатів так званого "електронного перепису" – населення України станом на 1 грудня 2019 року становило 37 млн 289 тис. осіб, оголосив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

Останній перепис населення в Україні проводився у 2001 році. Тоді загальна чисельність населення була визначена на рівні 48 млн 457 тис. осіб.

Важливе уточнення – оцінка не охоплює непідконтрольні території Криму, Донецької та Луганської областей. Похибка виявлених результатів не перевищила 2,86%.

Для перепису використовували три методи: комбінований метод оцінки кількості наявного населення (дані мобільних операторів, дані статистичного дослідження домогосподарств і реєстрів), використання гендерно-вікової структури населення разом із даними реєстрів, а також реєстровий метод.

"На щастя, всі три методи дали приблизно однаковий результат... Максимальна різниця між результатами – приблизно 2,86%... Для ефективних управлінських рішень велика точність не потрібна. Для управлінських рішень і у державі, і у бізнесі. Якщо буде необхідність у точнішій похибці, робитимемо окремі точкові дослідження", – зауважив Дубілет.

За даними електронного перепису, в Україні – 20,9 млн жіночого і 17,28 млн чоловічого населення.

Діти – 15,4% або 5,756 млн осіб, люди раннього працездатного віку (15-24 років) – 9,6% або 3,584 млн осіб, основного працездатного віку (25-54 роки) – 44,1% або 16,458 млн осіб, зрілого (55-64 року) – 14,1% або 5,243 млн осіб, літніх людей (65 років і старше) – 16,8% або 6,248 млн осіб.

За словами міністра, наразі досі триває дискусія щодо доцільності проведення традиційного перепису населення, на яке було закладено 3,4 млрд грн із держбюджету.

Попередній матеріал
Сенцов про Путіна: Зеленський не розуміє, з ким має справу
Наступний матеріал
Порошенко візьме участь у засіданні Міжпарламентської ради "Україна-НАТО"
Loading...