Пробний перепис населення на Київщині
Пробний перепис населення на Київщині 5 канал

"Люди зустрічають гарно": як проходить другий етап пробного перепису населення і що запитують

Читайте по-русски
Про майбутній перепис мешканців Пісківки почали інформувати ще наприкінці листопада

Пробний перепис населення. Етап другий. Процес триває з 14 грудня в Оболонському районі столиці та у Бородянському на Київщині. Перший етап був електронним. Свої дані можна було передати, зареєструвавшись на спеціальному інтернет-сайті. А зараз їх збирають традиційним способом – запитання-відповідь між переписувачами та громадянами. Чи змінилися запитання? – Петро Троць чув.

Із планшетом у руках та в жовтій жилетці. Від минулої суботи Алла Сергієнко побувала уже в більш ніж сотні помешкань рідної Пісківки – як переписувач населення. На майже 50 запитань іде близько двадцяти хвилин.

"Два блоки. Перший – житлові умови. Що в неї є в домівці; душ, туалет, чи газ є, чи поза домом зручності в них усі. А другий блок - яка освіта, чи є дітки, чи в школі, чи ходять в садочок, чи вдома", – розповідає Алла Сергієнко.

Проблем у роботі немає, розповідає жінка. Тим паче, що вона сама знає значну частину людей, чиї дані переписує.

"Люди пускають, нічого не можу сказати поганого. Вже пройшла 139 приміщень, і люди зустрічають гарно", – ділиться переписувачка.

Мешканці, до яких переписувачі так і не змогли потрапити, мають нагоду самі передати свої дані.

Про майбутній перепис мешканців Пісківки почали інформувати ще наприкінці листопада. Плакати з інформацією можна зустріти на стінах так званих інструкторських дільниць. Хто не хоче пускати переписувачів до себе додому – може надати свої дані всередині бібліотеки, яка тимчасово перетворилася на пункт перепису – велика мапа самої Пісківки, яку розбили на зони відповідальності кожного переписувача.

"До мене як до інструктора уже звернулося на інструкторській дільниці, щоб переписатися, людей з 30. І кожен має своє завдання. Дівчата більше, бо вони ходять по хатах, спілкуються напряму, а до мене приходять ті, кого не можна застати дома, бо всі хочуть переписатися", – пояснює Іраїда Шепелюк, інструктор-контролер пробного перепису населення.

За допомогою планшета, з яким працюють переписувачі, можна перевірити всі деталі роботи.

Утім більшість мешканців Пісківки чекають на переписувачів саме вдома.

"Ми ж не знали, що можна ходити самому. Думали, що по хатах же ж ходять. Ну, мені дзвонили", – розповідає місцева мешканка Тамара.

"А я чула по телевізору. І знала, що буде такий перепис", – додає пані Марія.

Хто ж пам'ятає попередній перепис 2001-го року – дивується запитанням, які ставлять переписувачі.

"Не питали, чим отоплюємо, не питали, чи ванна є, чи криниця є, чи нема. Зараз зовсім інші запитання", – зауважує Галина, місцева мешканка.

Запитання, які ставлять переписувачі, мало чим відрізняються від аналогічних 18-річної давнини, переконує директорка Інституту демографії Елла Лібанова. Її установа була серед організаторів пробного перепису, і тепер уже опрацьовують попередні дані.

"Пробний перепис має відпрацювати, проконтролювати всі механізми, організаційні механізми винятково. Він не стосується методології, репрезентативності, очікуваних результатів. Просто хочемо подивитися, який відсоток населення зможе скористатися онлайн-реєстрацією, в інтернеті заповнити відповіді на всі запитання, який відсоток не схоче брати участь, не зможемо потрапити до житла, який відсоток піде до приписної дільниці і зареєструється там", – пояснює Елла Лібанова.

Другий етап пробного перепису в обраних районах триватиме до 23 грудня. А чи переросте він у повноцінне вивчення населення України на всій її території – залежатиме від рішення уряду.

Петро Троць, Василь Кобець, "5 канал"

Попередній матеріал
Загроза врожаю кісточкових порід: у Львові погода спричинила природну аномалію
Loading...

В Україні стартував другий етап пробного перепису населення: вже ходять переписувачі

В одному з районів столиці стартував пробний перепис населення

Новий Кабмін допускає проведення перепису населення у 2019-му