Анатолій Гриценко
Анатолій Гриценко Новое время

Стало відомо, скільки Гриценко на посаді глави Міноборони списав і продав танків

  Читайте по-русски
  Було знищено багато документації, яка допомогла би провести якісне розслідування

  У четвер на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України голова ТСК Іван Вінник заявив, що колишній міністр оборони Анатолій Гриценко за дев'ять місяців перебування на посаді перевів 919 танків Т-72 у статус надлишкового майна з подальшою їх реалізацією на зовнішні ринки. Про таке повідомляє прес-служба БПП.

  "Така кількість – це втричі більше, ніж є зараз на озброєнні у ЗСУ", – зазначив Вінник.

  Крім того, він також підкреслив, що оприлюднена аргументація Анатолія Гриценка про переведення такої кількості танків у статус надлишкового майна у зв’язку з тим, що такі танки не є на озброєнні ЗСУ, та нібито не було можливості їх обслуговувати, – не відповідає дійсності.

  "Ми звернулися до Укроборонпрому, який спростував твердження, що танки Т-72 не обслуговуються і не стоять на озброєнні у ЗСУ", – сказав народний депутат.

  За його словами, міністром Гриценком був створений у 2006 році департамент "надлишкового майна" у Міністерстві оборони, з метою продажу військової техніки Збройних сил України.

  "Створення департаменту надлишкового майна – це був перший крок до руйнування української армії", – зазначив посадовець.

  Крім того, за словами голови ТСК, створеною схемою розкрадання майна ЗСУ успішно користувались Тимошенко, Єхануров і Янукович.

  Таким чином, головним критерієм, за яким майно ЗСУ отримувало статус "надлишкового майна", був попит на це майно на зовнішніх ринках.

  "Не було ніяких критеріїв. Був критерій комерції, був критерій корупції і був критерій наявності попиту на певне майно ЗСУ на зовнішніх ринках", – йдеться у повідомленні.

  Іван Вінник також наголосив, що коли Гриценко каже, що він не підписував документів, то він особисто роздавав довіреності на розпродаж майна.

  "У нас є весь реєстр таких довіреностей, по всіх операціях. Анатолій Степанович має нести спільну відповідальність з тими особами, які мають бути притягнені до відповідальності", – наголосив народний депутат.

  Він також повідомив, що танки Т-72, які були переведені у надлишкове майно, а в подальшому продані, були оцінені у 201 тисячу гривень. "У надлишкове майно переводилася нова, якісна техніка, яка належить до другої категорії", – додав він.

  Слід зазначити, що було знищено багато документації, яка допомогла би провести якісне розслідування. З огляду на це, він повідомив, що ТСК звернулася до "Укроборонпрому" з вимогою не нищити документи, які є важливими сьогодні для слідства.

  "Щоб з'ясувати і покарати винних, які призвели до повного роззброєння української армії і початку російської агресії у 2014 році", – наголосив Вінник.

  Зі свого боку, заступник міністра оборони Ігор Павловський наголосив, що можна було б зберегти тисячі людських життів на початку російської агресії, якби в армії було озброєння, яке раніше було продане за кордон.

  Попередній матеріал
  Столтенберг очолюватиме НАТО додаткових 2 роки
  Наступний матеріал
  Держдума РФ зареєструвала проект про невизнання виборів в Україні – як відреагував Порошенко
  Loading...

  На користь Гриценка ще один кандидат знявся з передвиборчої гонки

  "Ніби флешмоб": ще один кандидат у президенти знімає свою кандидатуру з виборів-2019

  Один із кандидатів зняв свою кандидатуру на президентських виборах-2019

  Гриценко зняв комплекс С-300 з бойового чергування і продав за ціною запчастин – ТСК щодо розкрадань армії

  "БлогПост": як "справжній полковник" Гриценко виборчу кампанію веде – скандали та поливання брудом

  Продовження скандалу: голова УДО запросив Гриценка зайти до нього в гості й вибачитися