Масштаб розкрадання ЗСУ та підриву обороноздатності України у період з 1997 по 2014 рр. сягає $200 млрд. І це без врахування землі, спортмайданчиків і таке інше. Про це заявив секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради 5 грудня 2018 року.
"Звіт необхідно опублікувати в газеті "Голос України", щоб українці знали, як це виглядає по факту. Щоб перед тим, як українці будуть слухати розповіді з ефірів, як ці кандидати захищатимуть державу, необхідно розібратись, як вони її нищили" – підсумував Вінник.
Зокрема, Іван Вінник розповів, що "перебуваючи на посаді міністра оборони, Анатолій Гриценко не лише продавав техніку зі стратегічних резервів, а й ще знімав її з потреби ЗСУ і продавав на експорт".
Також на той час були введені в дію два розпорядження Кабінету Міністрів, згідно з якими техніка, що була на балансі ЗСУ, не могла продаватися на відкритих конкурсах. Завдяки цьому її збували за цінами, нижчими від її ринкової вартості в 10 разів.
"Це була системна державна політика урядів Тимошенко і Азарова, міністрів оборони Гриценко, Єжеля, Єханурова, Соломатіна, Лєбедєва, керівника Генштабу Замани, який, до речі, навіть, не приймав присягу на вірність Україні", – заявив Вінник
"А подавалося це як реформи. Такі реформи призвели до окупації частини нашої території, до надзвичайної організації заходів оборони, до воєнного стану, який ми маємо на сьогодні", – резюмував він.
За словами секретаря Комітету з питань національної безпеки і оборони, першим актом агресії РФ проти України можна назвати побудову коси до острова Тузла в 2003 році. На думку тодішнього керівництва країни, ця ситуація була врегульована підписанням Договору про спільне використання Керченської протоки та акваторії Азовського моря. Але Росія так не вважала, і в 2005 році МЗС РФ зробила заяву, в якій чітко зазначила, що територіальні претензії не вичерпано, а питання Керченської протоки не врегульовано.
У відповідь на це Президент Ющенко і міністр оборони Гриценко приймають неочікуване рішення – системно скорочувати армію. Зокрема припинено будівництво крейсера "Україна", внаслідок чого Чорноморський флот України не отримав свого флагмана, а також з 2004 по 2014 рік було продано понад 1200 БТР, БМП та інших броньованих машин. Продавалися вони по ціні $8-10 тисяч за одиницю.
Нагадаємо, раніше була оприлюднена кількість озброєння в Україні від часів Незалежності.