Ольга Ярова
Ольга Ярова фото Цензор.НЕТ

Регулярні "непроцесуальні контакти" з суддею: прокурора у справі "Роттердам+" Ярову усунено від справи

  Читайте по-русски
  Холодницький подав скаргу на Ярову після передачі в САП нових записів у справі суддів Окружного адмінсуду Києва, де фігурувала його підлегла

  Прокуратура з "Роттердам+" Ольга Ярову усунено від справи главою САП Назаром Холодницьким – через записи її "непроцесуального спілкування" з суддею Євгеном Абловим і порушення шести статей Кримінально-процесуального кодексу. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

  Холодницький подав скаргу на Ярову після передачі в САП нових записів у справі суддів Окружного адмінсуду Києва, де фігурувала його підлегла. Глава САП відсторонив прокурора від ведення всіх справ. Якщо КДКП вважатиме рішення Ярової такими, що не відповідають статусу прокурора, то щодо неї буде відкрито кримінальну справу.

  Як відомо, СБУ в Чернігівській області здійснила запис розмов у кабінетах суддів Окружного адміністративного суду Києва Вовка, Аблова, Погрибніченко і судді Суворовського суду Одеси Шепітько, де зафіксовані позапроцесуальні контакти Ярової з Абловим у його кабінеті.

  "Непроцесуальні контакти" відбувалися у прокурора Ярової з суддею Абловим у його кабінеті регулярно.

  21 березня о 14:22 прокурор Ярова прийшла до Аблова і попередила його про можливі обшуки в суді співробітниками НАБУ (в тексті скарги на КДКП помилка – не 12 березня, а саме 21-го). Ярова розповіла Аблову про підготовку детективами НАБУ обшуків у фігуранта однієї з кримінальних справ – Кучеренка (ексміністр ЖКГ).

  Аблов сказав, що не хоче йти на допит. І тоді антикорупційний прокурор Ярова запропонувала корупційним шляхом "відмазати" Аблова від допиту – викликати до себе. І тут же сама придумала фіктивний допит, без будь-яких підстав, офіційно викликала Аблова саме на ту дату, коли був намічений обшук. Віддала розпорядження своєму помічникові, і Аблов отримав повістку в зручний для нього час.

  "Вас із пристрастю допитувати, або як?" – поцікавилася прокурор у фігуранта справи, по якому вели розслідування її колеги. Як видно, угруповання суддів ОАСК має найширші зв'язки в правоохоронних органах.

  Вища рада правосуддя, яка володіє доступом до всіх записів, поки не бачить підстав відсторонювати суддів ОАСК з посади за результатами скандалу. Зараз долю Ярової буде вирішувати КДКП Генеральної прокуратури.

  Попередній матеріал
  Уночі на Тернопільщині згоріла школа – фото
  Наступний матеріал
  Смартфони з FullView-екранами – оновлений дизайн і відмінна ергономіка
  Loading...

  Справа Гримчака: суд обрав запобіжний захід другому фігурантові Ігорю Овдієнку – включення

  ВРП відсторонила на пів року суддю Оболонського суду: яка його подальша доля

  У ГПУ готують подання, щоб відсторонити від роботи одіозних суддів Окружного адмінсуду

  Справа "плівок Вовка": усіх чотирьох суддів допитали у ГПУ – включення

  У Білорусі знову оголосили смертний вирок

  Суддю Вовка викликали на допит у Генпрокуратуру