Оболонський суд
Оболонський суд 5 канал

ВРП відсторонила на пів року суддю Оболонського суду: яка його подальша доля

  Читайте по-русски
  Національна школа суддів має згодом підтвердити або заперечити здатність Костянтина Валасатія здійснювати правосуддя
  Вища рада правосуддя на шість місяців відсторонила суддю Оболонського районного суду Києва Костянтина Валасатія від здійснення правосуддя. Відповідне рішення ухвалене на засіданні у вівторок, про що пише "Укрінформ" із посиланням на ВРП.

  "Вища рада правосуддя ухвалила тимчасово, строком на шість місяців, відсторонити суддю Оболонського районного суду міста Києва Васалатія Костянтина Анатолійовича від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням його до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації із застосуванням норм Цивільного процесуального кодексу України і суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді", – ідеться в повідомленні.

  Окрім того, ВРП доручила Національній школі суддів забезпечити проходження суддею курсу підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфоцінювання для підтвердження ним здатності здійснювати правосуддя.

  Як поінформував голова ВРП Володимир Говоруха, Друга Дисциплінарна палата ВРП 13 лютого 2019 року притягнула суддю Васалатія до дисциплінарної відповідальності та застосувала до нього дисциплінарне стягнення у вигляді подання про тимчасове відсторонення від роботи та направлення курси підвищення кваліфікації. Зазначається, що таке рішення ухвалено за результатами розгляду об’єднаної дисциплінарної справи стосовно судді Васалатія, відкритої за скаргами на нього.

  Зокрема, Друга Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що суддею Васалатієм під час розгляду справи про адміністративне правопорушення порушено процесуальні строки, встановлені КУпАП. Окрім того, на думку членів Другої Дисциплінарної палати, в діях судді Васалатія наявний склад дисциплінарного проступку, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 106 закону "Про судоустрій і статус суддів"(невжиття суддею заходів щодо розгляду справи протягом строку, встановленого законом).

  Також Друга Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що суддею Васалатієм під час розгляду справи за позовом до АБ "Укргазбанк" "допущено дії, які свідчать, що суддя допустив порушення принципів диспозитивності, змагальності і рівності всіх учасників процесу".

  Крім того, за даними ВРП, встановлено, що під час розгляду зазначеної справи суддя Васалатій допустив некоректну, образливу, зневажливу для позивача і його представника поведінку. Говоруха зазначив, що вказане рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП оскаржувалося, проте залишено без змін.

  Раніше, вручили повідомлення про підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку.

  Попередній матеріал
  Зґвалтування та вбивство Оксани Макар: суд відмовив головному фігуранту в перегляді вироку
  Наступний матеріал
  У лікарні на Одещині чоловік підірвав гранату: є жертви

  У Києві невідомі заблокували будівлю ВККСУ: що відомо

  Суддів Окружного адмінсуду Києва масово скосила невідома "епідемія": із 37 осіб на іспит майже ніхто не прийшов

  Завершився конкурс до Вищого антикорупційного суду: вже відомі імена переможців