apostrophe.com.ua

Симоненко знов намагається через суд оскаржити наказ Мін'юсту про заборону компартії в Україні

  Читайте по-русски
  Компартія була заборонена наказами Мін'юсту як така, що не відповідає законові про декомунізацію, хоча сама партія юридично не ліквідована і залишається в реєстрі партій України

  До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов Комуністичної партії України і її лідера Петра Симоненка до Міністерства юстиції. Про це повідомляє прес-служба суду.

  "Позивачі просять суд скасувати повністю наказ Мін'юсту від 23 липня 2015 року, яким було затверджено Правовий висновок Комісії з питань дотримання ЗУ "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки» щодо невідповідності діяльності, найменування і символіки Комуністичної партії України вимогам вищевказаного закону", – йдеться в повідомленні.

  На даний час суд досліджує матеріали позову і вирішує питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

  Як повідомляв 5.UA, на цей час політична діяльність Компартії України заборонена наказами Міністерства юстиції як така, що не відповідає законові про декомунізацію, хоча сама партія юридично не ліквідована і залишається в реєстрі партій України. 2015 року КПУ була заборонена рішенням Окружного адмінсуду Києва, але рішення суду про заборону партії досі не набуло чинності – розгляд її апеляційної скарги в Київському апеляційному адмінсуді був тоді ж зупинений в очікуванні на рішення КСУ за поданням групи депутатів щодо конституційності "закону про декомунізацію", на підставі якого її забороняли. 16 липня 2019 року Конституційний суд визнав конституційним закон про декомунізацію.

  Попередній матеріал
  Кабмін підготував для РНБО нові санкції проти Росії
  Наступний матеріал
  Рокіровка "зі сцени у Верховну Раду": чи зможуть артисти зіграти політиків – відео