Декомунізація
Декомунізація zn.ua

Ні жуковим і дзержинським: КСУ визнав Закон про декомунізацію конституційним

Читайте по-русски
Паралельно під будівлею мітингували близько сотні людей. Відбулося одразу кілька акцій

Закон про декомунізацію – відповідає Основному закону України. Так вирішив Конституційний суд. Відповідне рішення оприлюднене на сайті КСУ.

"Суд визнав таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" від 9 квітня 2015 року № 317–VІІІ зі змінами", - йдеться у повідомленні.

Саме засідання тривало в закритому режимі. Паралельно під будівлею мітингували близько сотні людей. Відбулося одразу кілька акцій.

Один мітинг проводив фонд "Повернись живим", який заявив про акцію без партійної символіки і роздав учасникам символічні піонерські краватки. Іншу акцію влаштували під партійними прапорами. Та вимоги у всіх учасників були однакові – не допустити визнання Закону про декомунізацію неконституційним.

Одна з учасниць акції Анастасія каже: "Не повинна повернутися ця ідеологія, яка забрала життя мільйонів українців і принесла дуже багато горя Україні".

У свою чергу, Віталій Дейнега, засновник фонду "Повернись живим", каже: "Ця акція емоційна, я переконаний, що все буде добре. Давайте виходити з того, що все буде добре. Якщо щось піде не так, ми завжди зможемо ще раз зібратися". 

Як повідомляв 5.UA, вчора, 15 липня 2019 року, в Зеленського знову заговорили про референдуми, цього разу – стосовно декомунізації. 

Нагадаємо, сьогодні, 16 липня, КСУ під час закритої частини пленарного засідання розглянув справи за конституційним поданням 46 нардепів щодо конституційності закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроєкт про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.

Попередній матеріал
Українська ГТС збільшить транзит із Росії – причини
Наступний матеріал
InformNapalm спростували фейк про нібито великі втрати ЗСУ, який розганяють росЗМІ
Loading...