Електроноші рятують життя воїнів на фронті. Медичні евакуаційні ноші із радіокеруванням розробив переселенець зі Слов'янська Дмитро Мамонов, щоб полегшити евакуацію поранених з поля бою. Пристрій легкий у використанні і вже потрібний на передовій. Докладніше про винахід – далі.
[media type="youtube" link="–JyRSyJN20U"]
Ідея створити МедЕвакШасі прийшла до Дмитра, коли хворів на ковід. У минулому чоловік інженер-конструктор. Вигадував щось компактне, дешеве і неважке для евакуації поранених воїнів.
"Велика стоїть проблема в транспортуванні поранених з місця отримання поранення до місця, де їх можна передати медикам. Я вирішив, що це мають бути носилки на гусеницях, нічого зайвого. Вузький, спеціалізований засіб", – каже розробник медичного евакуаційного шасі.
Спочатку свій винахід інженер зробив у комп'ютерній програмі з тривимірного моделювання. Для себе визначив параметри – вага виробу має бути не більш як 60 кг, вантажність – 120 кг і час безперервної роботи – не менш як година. Нарешті зробив перший зразок електронош. Усе – власним коштом.
Керують МедЕвакШасі за допомогою пульта. Ноші можуть їздити як на колесах, так і на гусеницях. Усі вузли виробу майстер зробив герметичними, щоби витримував потрапляння у воду. Дмитро каже: ці ноші можна тривалий час використовувати без техогляду і ремонту. Все продумав для зручності застосування в польових умовах.
"В основу цього засобу, на жаль, поки іде 2 гіроборди, акумулятор, пульт для радіомашинок чи корабликів, що цілком успішно працює і забезпечує низьку вартість засобу. Час зарядки залежить від потужності зарядного. Те зарядне 5-амперне, яке ми туди комплектуємо, забезпечує зарядку до 3 годин", – пояснює Дмитро Мамонов.
Майстерню, де працює Дмитро, переселенцю безплатно надав один із жителів Житомира. Допомагають Дмитру у справі діти. Він каже, у воєнний час і вони мають щось робити для перемоги. 9-річна Єсенія серед різних інструментів не губиться.
"Я допомагаю тим, що фарбую траки, прибираю, роблю фас-текси для того, щоб кріпити і перевозити ранених. Я можу підкручувати, розкручувати і ще щось робити, гусню можу вінтити і таке. Тут все легко і нічого складного нема", – розповідає донька Дмитра Єсенія.
13-річний Єлісей – права рука тата. Хлопець запаює радіодеталі у плати, прошиває їх і тестує.
"Як виконати домашнє завдання – для мене це по рівню складності. А по-друге, це цікавіше і для повного розвитку, тому що це повинна знати кожна сучасна людина. Я цікавлюсь фізикою, а це дуже пов'язано з фізикою", – зауважує син Дмитра Єлісей.
Випробовувала МедЕвакШасі на передовій протягом двох тижнів 129-та бригада ТрО. Кажуть: ноші всюди прохідні і допомагають евакуювати поранених з поля бою. Якщо акумулятори розряджаються, ноші можна використовувати як звичайний возик.
"По різних ґрунтах, по різних направленнях, калюжі, з різною вагою, максимальна вага на ношах була десь 145-150 кг. І ці ноші вивозять. Вони вивозять по будь-якому ґрунту, вони допомагають нам медикам все це зробити швидше та зручніше", – радіє військовослужбовець ЗСУ Сергій Домкрат.
Щоб удосконалити свій винахід і почати серійне виробництво, Дмитро Мамонов шукав інвестора, але каже, поки що ніхто не бачить у цьому економічної вигоди. За попередньою оплатою декілька МедЕвакШасі в нього замовили самі військові.
"Це люди із зони бойових дій. Батальйон "Да Вінчі", рота "Гонор", прізвище не називаю. Вони замовили 2 МедЕвакШасі. Мені людина розповіла ситуацію, в яку потрапила 3 тижні тому, коли вони при евакуації одного кулеметника під Бахмутом зі свого підрозділу у результаті мали 11 легкопоранених", – розповів розробник медичного евакуаційного шасі.
Нині чоловік із дітьми працює над створенням пристрою для встановлення протитанкових мін.
"На цей засіб зверху буде встановлюватись спеціальна система з двома жолобами, куди буде встановлюватися по 5 протитанкових мін, воно буде їхати в певне місце і встановлювати в потрібному порядку протитанкові міни", – наголошує Дмитро Мамонов.
Інженер-винахідник сподівається розробити для евакуації більш удосконалені всесезонні електроприлади. Але для цього важливо знайти фінансову підтримку, адже родина переселенців не в змозі закупати необхідні запчастини самотужки.
Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"
Читайте також: Унікальний винахід: у Вінниці шиють спальні мішки з підігрівом для ЗСУ
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Ще два комплекси БПЛА "Очі Арти" надійдуть у ЗСУ, вони пройшли офіційні випробування
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій