Винаходи, які рятують життя українським військовим: волонтери виготовляють для ЗСУ дивовижні речі – сюжет

Винахідних Андрій 5 канал
За весь час великої війни всіх цих розробок було виготовлено більш як 100

Розробки, які рятують життя нашим захисникам та захисницям, а також дають змогу оперативно нищити ворога на передовій. Волонтер та тероборонівець Андрій від початку великої війни виробляє різні прилади для ЗСУ: це і зброя, і установки для евакуації поранених. Робить усе це чоловік із невеликою командою на добровільних засадах. То в чому перевага цих різних установок? І як можна підтримати такий благодійний проєкт? – розповість кореспондентка "5 каналу" Софія Норенко.

Андрій на початку повномасштабного вторгнення долучився до місцевої територіальної оборони. На щастя, туди окупанти не дійшли, проте сидіти без діла чоловік не міг. Став майструвати різні допоміжні прилади для ЗСУ.

"Це звичайні "Гради", "партизанами" їх називають у народі. Теж зроблені вони мобільними, на будь-яку машину можна причепити, привезти, відпрацювати і поїхати. Чим зручно – вони легкі, хлопці дві-три можуть їх взяти сховати в кущі, відпрацювати і так само змитися. Звичайні ракети, ну, це "Гради" вкладаються, включається механізм, наводка обов'язкова, і включається перша, друга, третя ракети", – розповів волонтер Андрій.

І такі "Гради" можуть вражати ціль до 20 кілометрів. Наступна розробка – це турель для кулеметів.

"Тут можна змінити американський кулемет, змінити внутрішню частину на наш. Більша її перевага, що можна перевести вогонь в інше положення, і якщо це буде в машинах, у пікапах, то в них мало місця, то можна перевести і працювати назад. Ми вже робили тут не одну й не дві, близько 10 зробили – це ми встановлювали на машини, на пікапи, для того щоб працювати – це штурмовики", – пояснив Андрій.

Читайте також: "Розумний" пакет: у Львові розробили винахід для розігріву їжі військових у польових умовах.

Усе це Андрій самостійно відвозить на передову. Зараз найчастіше в Бахмут. І після таких відряджень з'явилися ще дві розробки. Перша – мобільна лазня, в якій бійці можуть як помитися, так і проживати до чотирьох людей. Та найбільше попитом зараз користуються мобільні установки для евакуації поранених.

"Бо не раз і не два був у самому Бахмуті, був на бойових позиціях і бачив, що, на жаль, не вистачає умов вивезти поранених бійців, тобто є моменти, коли дуже тяжко машині під’їхати і машина, вона бере одну людину, а це ж все ж таки можна чотирьох поранених сюди покласти і причепити на будь-яку машину. Вона не тяжка, дві людини може підняти і умовно якийсь момент може перевезти", – додав Андрій.

Ця розробка отримала позитивний відгук, і від військових, і від парамедиків.

"Я воюю з 14-го року: був і в "Правому секторі", і в Маріуполі, був в "Азові". Зараз ми в пана Андрія, котрий робить ось ці дивовижні речі. Ви знаєте, пане Андрій, що хочу вам сказати, дуже дякую за те, що ви робите, по друге, – це дуже важливо для наших поранених, для наших хлопців, які були на передку, бо евакуація одразу декількох людей – це економить час і береже життя", – зауважив військовослужбовець ЗСУ Олег "Домовий".

Дивіться також відео: Global Student Prize: переможець премії розповів про свій винахід – дрон-міношукач.

"Вона дуже зручна, легка. Я жінка, я можу її везти до того місця, до якого треба, тобто вона на чотири місця, медик може стати сюди, надати першу домедичну допомогу", – запевнила парамедикиня Вікторія.

Саме заради цього, каже Андрій, він зі своєю невеличкою командою з трьох людей продовжує працювати. Та шукати працівників на волонтерських засадах стає дедалі складніше.

"Для перемоги все важливо, вся техніка, все важливо. Хороша реакція, що їм всього вистачає, тоді емоції звичайно – клас, а якщо щось не встигаємо, то емоції...", – додав волонтер Олександр.

Водночас на виробництво всіх цих розробок для наших захисників та захисниць потрібно чимало грошей. Наприклад, ось ця установка для евакуації поранених коштуватиме в середньому 30 тисяч гривень.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

За весь час великої війни всіх цих розробок було виготовлено більше ніж 100, та якби був ресурс, то виробництво було б потужнішим. Бо власними силами вдається зробити по одній лазні, партизану та установці для евакуації за тиждень. Менше часу йде на турелі.

"Залізо ж виходить з ладу, тому й не вистачає для самої техніки. Буває раз два і нема", – пояснив Олександр.

Тому Андрій та його команда постійно шукають благодійників. Зараз волонтерів частково забезпечує місцева адміністрація, але попит значно більший. Якщо є змога, можна допомогти матеріалами: залізо, колеса, тканина, то це зменшить собівартість виробництва. А коли ж маєте змогу підтримати фінансово – це можна зробити за реквізитами, які є у відео.

Софія Норенко, Микола Чеботарьов, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

 

Попередній матеріал
Шукали "Леопарди", поцілили в трактор, РДК і Легіон мінусують полковника – хроніка 468-го дня великої війни
Наступний матеріал
Польща передала всемеро більше медикаментів до госпіталю в Житомирі, ніж МОЗ України – сюжет
Loading...