Львівський підприємець знайшов спосіб розігрівати їжу без вогню та електрики. Він пропонує спеціальні пакети, які роблять харчі теплими за 10 хвилин. Каже: такий винахід точно стане у пригоді військовим на фронті. Бо там часу на перекус, а тим паче на розігрів їжі, обмаль.
"Попробуємо розігріти млинець, їжа тверда, яку ми їмо кожен день. Для цього нам потрібен млинець, беремо внутрішній пакет, дістаємо картридж, кладемо його на дно нагрівального пакета", – демонструє винахідник.
Винахідник кладе млинець до пакета, а потім – до нагрівальної торбинки. Вимірюємо температуру страви за допомогою тепловізора.
"Зараз маємо температуру 22 градуси. Наливаємо всередину води, води треба до 150 мг. Заливаємо не повністю і дивимось, що виходить", – показує Олександр Петрянич.
За хвилину вода починає закипати.
Уся хитрість – у хімічних реагентах, які містяться в пакеті.
"Як ви бачите, ми отримуємо температуру близько 100 градусів. Вона досягається шляхом того, що взаємодіють два хімічних реагенти, плюс повітря, плюс вода. Реакція відбувається з виділенням тепла. Це є наша пара. Вона нагріває внутрішній пакет", – пояснює підприємець-винахідник.
Ось за 5 хвилин таких маніпуляцій, ми можемо бачити абсолютно готовий млинець до споживання. Якщо пригадаєте, то на початку його температура була 22 градуси, а зараз якщо прикласти тепловізор, побачимо, що майже 40.
Окрім твердої їжі, "розумний" пакет здатен розігріти рідку їжу – суп, борщ. Також у ньому можна зробити яйце-пашот і заварити розчинну каву. Ідея створити такий спосіб розігріву виникла в Олександра, коли він чув розповіді друзів із фронту про побутові незручності. Проконсультувався з хіміками, і ідея стала реальністю. Щоправда, каже, не раз вдосконалював свій винахід.
"Щоб не було прямого контакту з водою. От я дійшов до того, що суть – є пакет у пакеті і реагент не має прямого контакту з їдою. Воно є безпечне для здоров'я. У тому суть удосконалення", – каже Олександр Петрянич.
Виробництво нагрівальних пакетів Олександр та його команда облаштували в будинку військового, який нині боронить Україну на фронті. Усі складові для своїх виробів чоловік купує за власні кошти за кордоном. З реалізацією допомагають волонтери. Надія кроїть тканину та запаює пакети.
"Це в нас така тканина, яка витримує високу температуру, при 160 градусів, вона в нас не розлазиться. З неї вирізаємо такі кусочки і потім склеюємо", – зазначає волонтерка Надія Пархоменко.
Складові винахідник не розсекречує. Лише каже, що вони вміщуються в невеличку грілку, яка є нагрівальним елементом. Винахід сертифікований та екологічний. Стартап уже на завершальному етапі. Перші 100 одиниць готові віддати на фронт. Попередні партії – випробували волонтери.
"Разом з колегами ми тільки що перевірили в роботі розігрівач для їжі і він себе показав дуже добре тому можемо його радить для використання в польових умовах і на передовій", – сказав волонтер "Вовк".
Нагрівальний пакет – не перший винахід Олександра. Узимку його команда виготовляла мінігрілки для рук та ніг, якими активно користувалися військові на передовій.
Оксана Ясницька, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: Унікальний винахід: у Вінниці шиють спальні мішки з підігрівом для ЗСУ
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Ще два комплекси БПЛА "Очі Арти" надійдуть у ЗСУ, вони пройшли офіційні випробування
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій