На цьому відео студенти Львівської політехніки тестують на миші свій винахід – кровоспинний бинт. У гризуна була поранена стегнова артерія. Тестування студенти робили згідно з дозволами та за участі фахівців інституту біології тварин, запевняють у виші.
Студенти щільно затиснули рану бинтом і за три хвилини кровотеча зупинилася. На місці поранення утворився тромб.
Кровоспинний бинт розробили четверо студентів Львівської політехніки разом із викладачами. Над розробкою працювали 4 місяці.
"У його склад входить гемостатична композиція, яка зупиняє кров. Наявність бинта у рані дозволяє припускати турнікет, що унеможливить некроз кінцівок та допоможе зберегти кінцівки бійцю", – пояснює студентка НУ "Львівська політехніка" Соломія Капаціла.
Студенти планують виготовляти бинти для поранених бійців на фронті. Масове виробництво запустять уже наприкінці року за фінансування держави і допомоги волонтерів.
А це виробництво гідрогелевих пов'язок. Вони – антибактеріальні, добре поглинають виділення з ран та пришвидшують їх загоєння.
"У нас є три стандартні розміри під замовлення, які ми робимо. 10/10,10/8 і менші. Наша пов'язка зроблена на основі природного полімеру альгінату натрію, тому вона є дуже пластичною", – зауважує студентка НУ "Львівська політехніка" Олена Сачук.
"Вони можуть прискорити загоєння рани в два рази. Виявилося, дуже ефективні при опіках від фосфорних бомб", – наголошує професор Володимир Самарик.
Гідрогелеві пов'язки у Львівській політехніці почали розробляти понад 10 років тому. Спершу вони були на синтетичній основі, нині – лише природні складники."Альгінат натрію для цього найкращий. Синтетична не має ранозагоюючого ефекту", – каже професор.
Перед пакуванням пов'язки стерилізують.
"Були прохання від парамедиків, для полегшення фіксації придумати метод, бо надягати бинт чи фіксувати забирає час. Ми працювали і от розробили такий метод", – зазначає старша наукова співробітниця НУ "Львівська політехніка" Наталія Носова.
Зі студентської лабораторії у військові частини та шпиталі вже відправили понад 40 тисяч гідрогелевих пов'язок.
Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Дивіться також: Юні винахідники: львівські студенти розробили програму розпізнавання живого обличчя – як це працює
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.