Винахід
Винахід 5 канал

"Розумні милиці" та найчистіша зубна щітка: хто представить Україну на виставці електроніки в Лас-Вегасі

Читайте по-русски
Участь у виставці візьмуть 8 українців

Сучасний світ стає технологічним із нечуваною швидкістю. Відверто кажучи, ми зараз навіть не скажемо і приблизно, скільки винаходів чи розробок, якими користуємось ось в цю мить? зроблено останніми роками. Приміром, камера, чи пласкі монітори – таких ще 15 років не було на телебаченні, а сьогодні як без них? Увесь наш побут, всі наші девайси – все навкруги хтось придумав чи винайшов. І в цьому великому світі винаходів і розробок українці посідають далеко не останнє місце. В новинах із технологічних майданчиків дедалі частіше зустрічаються українські прізвища. Програмні продукти українців купують світові гіганти цифрової індустрії. Молоді інженери, програмісти, науковці об'єднуються за інтересами, без сторонньої підтримки працюють над розробками, які полегшують життя мільйонам. То яким є майбутнє, яке світ уже оцінив і готовий його сприймати та використовувати? Журналістка "5 каналу" дізнавалася про маленьку частинку винаходів, які точно зроблять світ зручнішим, а подекуди і кращим.

Одна з новітніх українських розробок, яку побачать на виставці електроніки у США – "розумні милиці". До них прикріпили насадки, які контролюють навантаження на ноги. Датчики фіксують вагу, з якою пацієнт спирається на милиці, а дані відправляють на мобільний додаток у смартфоні.

"Він знає вагу пацієнта. Віднімаючи від ваги пацієнта вагу, з якою він став на насадку, ми знаємо, з якою силою він натиснув на хвору ногу", – сказав розробник програмного забезпечення для насадок на милиці Данило Павенко.

Застосунок голосом рекомендує: навантаження слід збільшити або ж, навпаки, зменшити.

"Люди 3-5 кроків роблять помилковими, а потім звикають і реально протягом всього дня роблять більш правильні кроки, тим самим запобігають повторній операції", – додає Данило Павленко.

Милицями з цими насадками вже користуються українці. Оренда на місяць коштує тисячу гривень. А далі – про екологічний стартап, який також поїде на виставку в США. Найчистішу зубну щітку можна використовувати місяць, а потім дати друге життя. Матеріали підлягають переробці, адже винятково екологічні.

"Тіло щітки зроблено з цукрової тростини і голівка щітки зроблена з нейлону. Вона відділяється після використання і викидається, відповідно, до пластику та до паперу для переробки", – зазначила виконавча директорка компанії-розробниці Дарина Кічук.

Цей стартап виник із думкою про використання речей і турботу про довкілля. Цього розробники прагнуть навчити наших громадян, запустивши масовий продаж в Україні.

"Коли людина почистить зуби екологічною щіткою зранку, протягом всього дня ти будеш думати про те, що тобі потрібно сортувати сміття, його правильно переробляти, не смітити", – каже Дарина Кічук.

Апарат на основі штучного інтелекту, який віддалено моніторить стан пацієнта – це ще одна українська технологія. На грудну клітку кріплять сенсорний пристрій, який аналізує життєві показники. Користувач на смартфон через блютуз отримує дані, зокрема, про пульс, кількість кроків та активність упродовж дня. А лікар у режимі реального часу може відстежувати кардіограму, серцевий ритм, температуру тіла і частоту дихання.

"Тільки одягнув пристрій, воно в той же час починає передавати дані і одразу аналізувати їх. Пристрій на мені, ми можемо подивитися, наприклад, у вересні, будь-яку дату або взяти ось сьогодні", – наголосила виконавча директорка компанії-розробниці Ксенія Бєлкіна.

Так, кажуть представники компанії, можна виявити низку серцевих хвороб, або ж запобігти їхній появі. Зокрема, аритмію. Розробники цих новинок уже готуються до подорожі в США на початку січня. На виставку електроніки в Лас Вегас поїде вісім найкращих українських стартапів. А там свої винаходи покажуть більше тисячі компаній з усього світу. Для розробників усесвітньо відома виставка електроніки – це можливість презентувати свою інновацію на світовому ринку і знайти потенційних інвесторів. Тим вісьмом учасникам, яких відібрали від України, фонд стартапів виділив по 4 тисячі доларів кожному.

"Українська стартап екосистема розвивається, і є дійсно ті претенденти, які можуть гідно її представити на увесь світ", – зауважила фахівчиня Українського фонду стартапів Евеліна Комарницька.

Лідія Середюк, Богдан Чаргазія, "5 канал"

Читайте також: Юні винахідники: львівські студенти розробили програму розпізнавання живого обличчя – як це працює

Попередній матеріал
Далі буде гірше – експерт про рейтинг Зеленського
Наступний матеріал
На одеському пляжі спалахнув популярний нічний клуб – відео
Loading...
Має електродвигун і сонячні батареї – на Луганщині презентували макет електромобіля

Має електродвигун і сонячні батареї – на Луганщині презентували макет електромобіля

Друге життя "Москвича": як житомирянин перетворив ретромобіль на сучасного чотириколісного монстра

Друге життя "Москвича": як житомирянин перетворив ретромобіль на сучасного чотириколісного монстра

У США військові розробили чип-імплант, який виявляє коронавірус за кілька хвилин

У США військові розробили чип-імплант, який виявляє коронавірус за кілька хвилин

Винахідник із Нідерландів тестує прилад для діагностики на коронавірус за допомогою крику

Винахідник із Нідерландів тестує прилад для діагностики на коронавірус за допомогою крику

Харківські науковці продемонстрували власний винахід, що перетворює воду на антисептик – подробиці

Харківські науковці продемонстрували власний винахід, що перетворює воду на антисептик – подробиці

У Японії створили екологічний рукомийник, який працює без під'єднання до водопровода – подробиці

У Японії створили екологічний рукомийник, який працює без під'єднання до водопровода – подробиці