Винахід для тестування на коронавірус
Винахід для тестування на коронавірус 5 канал

Винахідник із Нідерландів тестує прилад для діагностики на коронавірус за допомогою крику

Читайте по-русски
Якщо конструкція виявиться недієвою, її використовуватимуть у психологічній терапії

Тест на коронавірус із результатом за три хвилини. Без жодних фізичних контактів із лікарем чи медичних інструментів. А за допомогою крику у спеціальному боксі. Такий винахід нині тестує вчений із Нідерландів. Зараз він на етапі тестування. Як його проводять, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Зайшов, закричав, вийшов – і знаєш, хворий на коронавірус чи ні. Діагностику коронавірусу за допомогою крику розробив учений із Нідерландів. Пристрій має назву "Куба". І побудований як повітряний шлюз. Усередині повітря очищується. А те, що кричить людина – не чути.

"Більшість часу люди навіть не знають, що вони заражені COVID-19. Але його наявність можна виміряти за допомогою цього пристрою. Коли ви кричите і волаєте, то поширюєте десятки тисяч частинок, що містять коронавірус. Якщо я випарую всю вологу, то отримаю чистий коронавірус. І зможу його розпізнати. Якщо людина інфікована, то це покаже спеціальний датчик, який може вимірювати дуже малу масу", – каже винахідник Петер ван Веес.

Пристрій встановили біля центру тестування на коронавірус, де беруть мазки на аналіз. Вчений звертається до людей, що вже пройшли звичайний тест – допомогти і йому у перевірці винаходу. Більшість охоче погоджуються.

"Завжди дуже приємно покричати, коли ніхто тебе не чує. Це також чудовий спосіб медитації. Дуже весело", – розповідає діджейка Сорайя Асуд.

Вчений-розробник каже, що його мета – досягти принаймні 80% точності у своїй тест-машині. Тоді це відповідатиме стандартам ВООЗ. Такі тестові центри можна буде встановлювати біля стадіонів, концертних залів чи навіть шкіл. Якщо ж довести ефективність такого методу не вдасться, "Кубу" можна буде використовувати для психологічної терапії. І запрошувати людей просто покричати там, щоб зняти напругу.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ця справа вибухне" – Княжицький про розслідування Bellingcat щодо вагнерівців
Наступний матеріал
Як і кого щепитимуть від COVID-19 та чи дієва вакцина від "британського" штаму – сюжет
Loading...

Харківські науковці продемонстрували власний винахід, що перетворює воду на антисептик – подробиці

"Прикидається людиною" і заманює комарів у пастку: українські стартапери показали світу новий винахід

Без нього "Титанік" став би іншим: як українець здійснив технічну революцію в Голлівуді

Nul-o-Plastic або пластикосмок: у Бельгії розробили новітній винахід для збору пластикового сміття

Як у Залізної людини: британські парамедики провели випробування реактивного костюма

Австралійські вчені створили штучну шкіру, яка може відчувати біль та дотики