.
. Mosquito Control

"Прикидається людиною" і заманює комарів у пастку: українські стартапери показали світу новий винахід

Читайте по-русски
У планах розробників – створення системи моніторингу комарів, які розповсюджують небезпечні хвороби

Український стартап Mosquito Control розробив технологію, що створює "територію, вільну від комарів". Про це розповідає Нromadske з посиланням на сторінку результатів конкурсу Sikorsky Challenge 2020.

Повідомляється, що пристрій має вигляд чорної металевої тумби заввишки 1,2 метра, яка звужується догори. Але для самки комара він дуже схожий на людину – "дихає", пахне та випромінює тепло як і людина. За задумом авторів, комахи підлітають до пристрою, але замість порції крові знаходять там свою загибель.

Пристрій називається SEMCS (Smart Eco-friendly Mosquito Control System) і створений командою українських інженерів та підприємців. Ті сподіваються, що робот захищатиме людей від комарів ефективно та з мінімальними побічними ефектами для довкілля.

Як зазначає видання, кілька років тому одна з авторів проєкту Анастасія Романова відвідала штат Флорида в США, де напередодні стався спалах хвороби, яку спричиняє вірус Зіка. Збудника інфекції поширюють комарі. Для більшості вона не становить великої небезпеки, але у вагітних через неї можуть народжуватися діти з тяжкими вадами. Повернувшись до України, Анастасія та її колеги вирішили створити власну технологію боротьби з комарами.

В Україні основна проблема з комарами – їхня надокучливість, хоча масової загрози для здоров'я людей вони нині не становлять. А ось у тропічних країнах, де ці комахи вже давно поширюють смертельно небезпечні хвороби, боротьбі з ними приділяють багато уваги.

.
.Mosquito Control

Комарі впродовж життя не здатні переміщуватися на відстані понад кількасот метрів. Тобто певну територію можна очистити від них принаймні на певний час, поки її поступово не заселять нові.

Український винахід працює як пастка з приманкою. Його ставлять на відкритому повітрі, де він подає комарам сигнали за допомогою запаху (для цього в нього завантажують певну речовину), тепла та виділення вуглекислого газу (як при диханні). Коли комаха підлітає досить близько, пристрій її засмоктує.

Розробники кажуть, що ефект від роботи пристрою відчувається майже одразу, аАле потрібно приблизно три тижні, щоб територія (наприклад, приватне подвір'я) звільнилася від комарів. Надалі пристрій повинен лишатися ввімкненим, щоби вчасно ловити новоприбулих комах.

За словами розробників, ефективність робота становить 93%, при цьому він безпечний для людини та інших живих істот (окрім комарів).

Розробники обіцяють вдосконалювати свій пристрій. Зокрема, зазначається, що він працює досить гучно, тому наступні модифікації мають бути позбавлені цього недоліку.

У планах розробників – створення системи моніторингу комарів, які розповсюджують небезпечні хвороби. Зібрані дані допоможуть прогнозувати поширення захворювань у тому чи іншому регіоні й працювати на випередження. Наприклад, будь-яка людина зможе за допомогою спеціального сервісу перевірити, наскільки небезпечним є регіон, і вирішити, варто туди їхати зараз чи краще почекати.

Як повідомляв 5.ua, австралійські науковці створили штучну шкіру, яка може відчувати біль та дотики.

Попередній матеріал
Ворог знову відкрив снайперський вогонь на Донбасі – поранено армійця ЗСУ
Наступний матеріал
Депутати ухвалили закон, який дасть змогу прискорити доступ до вакцини від COVID-19
Loading...