Кандидата на посаду мовного омбудсмена обрала Комісія від секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Загалом кандидатів було 14, втім, через проблеми з документами та відсутність окремих претендентів, у конкурсі взяли участь 10 осіб. Серед них освітяни, юристи та колишні депутати.
Перемогу здобув Тарас Кремінь – один зі співавторів нового мовного закону. Невдовзі Кабінет Міністрів має обрати одного з трьох претендентів на цю посаду. Свої кандидатури також запропонує Міністерство культури і Національне агентство з питань держслужби.
"Відповіді (на запитання), які йому ставили, були, мабуть, найширшими, переконливими і тому він набрав 8 голосів із 9, тому він і виграв", – сказала представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Лідія Козуб.
"Буде надана можливість для виступу як одному з претендентів на посаду уповноваженого. Я її буду використовувати максимально ефективно, щоб не було жодних сумнівів у моїй компетентності, тим паче йдеться про те, що перебування на цій посаді відповідно до закону обмежиться 5-ма роками. Я б дуже хотів, щоб ці 5 років були сповнені праці, консолідації, об'єднання всіх, хто зацікавлений у відродженні і професійному балансуванні та захисті української як державної, це було б справедливо і коректно", – наголосив Тарас Кремінь.
Докладно про те, як обирали кандидата на посаду мовного омбудсмена дивіться у сюжеті Анни Брикової:
"Мова – це наша безпека": під Радою влаштували мирну акцію на підтримку закону








