У процесі державного управління необхідно розуміти низку соціальних і демографічних питань: одні можуть прояснити електронні регістри, інші – лише загальний перепис населення. Про це в студії "5 каналу" розповіла директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Елла Лібанова.
"Перепис заповнюється зі слів людини: ти можеш сам це зробити в електронному вигляді, але в тебе ніхто не вимагає жодних документів, регістри – винятково на документах. У цьому принципова різниця між ними. І от, скажімо, для України важливо знати мовний склад населення – ми маємо зрозуміти, скільки і яких шкіл в Україні потрібно. Ми цього не знаємо, і можемо дізнатися тільки з перепису", – розповіла Лібанова.
Так само, за її словами, тільки перепис проллє світло на етнічну приналежність населення, розміри внутрішньої і зовнішньої міграції, густоту населення в регіонах.
Також Лібанова розповіла, як проходитиме майбутній перепис.
"В грудні цього року ми проведемо пробний перепис в двох районах: у Києві і Київській області, для того щоб відпрацювати переписний лист, подивитися, як люди реагують на те, що до них заходять з планшетами, бо це перший перепис, коли ми будемо заходити не з паперовим переписним листом, а з планшетом, що, з одного боку, дасть можливість швидше вводити інформацію, виграти час і гроші на введення та контроль інформації, з другого боку, це дасть можливість контролювати переписувачів ", – відзначила експерт.
Повномасштабний перепис, за її словами, можна буде розпочати не раніше листопада 2020 року, у зв'язку із тендерними закупівлями.
Також, Лібанова прокоментувала, що результати перепису значно підкоригують сьогоднішню статистику щодо кількості ідентифікуючих себе українцями та тих, хто вважає українську рідною, а також несподіванкою будуть реальні цифри відтоку населення до міст-мільйонників.
Повний запис розмови з експертом дивіться тут:
Нагадаємо, раніше Зеленський підписав указ про підготовку до проведення електронних виборів і електронного перепису населення в Україні.