Ірина Бекешкіна
Ірина Бекешкіна 5 канал

"Держиморд у нас не будуть терпіти", – Бекешкіна про результати перевірки українців на схильність до авторитаризму

Читайте по-русски
Український народ вірить, що спуститься на землю Господь Бог і вирішить усі проблеми, зазначила директор фонду "Демократичні ініціативи"

Соціологи визначили, що найбільш важливою для українців виявилася цінність свободи. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла директор фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

"Нещодавно ми провели цікаве дослідження, і там було запитання: "Які цінності більш важливі для прав людини?". Причому кожну цінність потрібно було оцінювати окремо: "дуже важливо", "переважно важливо", "неважливо" і "зовсім неважливо". Так от, найбільш важливою у нас виявилася цінність свободи, на другому місці – справедливість, а правова свідомість, тобто законослухняність, була внизу списку. От у чому наша відмінність від Росії – росіяни більш схильні до монархії, а українці – до анархії", – пояснила Бекешкіна.

Також соціологи перевірили українців на схильність до авторитаризму.

"В міжнародних дослідженнях є вимірювання: "Як ви вважаєте, чи можуть кілька сильних керівників зробити для країни більше, ніж усі закони і дискусії?". У нас 60% стабільно відповідає "так" – це вважається високим показником схильності до авторитаризму.  Але ми пішли далі і запитали: "Як ви вважаєте, чи повинні сильні лідери дотримуватися в суспільстві законів, чи вони можуть інколи заради інтересів справи ці закони обійти?", – майже 80% відповідають, що ні, вони повинні діяти по закону", – розповіла Бекешкіна, додавши, що це означає не схильність українців до авторитаризму, проте схильність до патерналізму", – зауважила Бекешкіна.

І додала: "Вони (українці – 5.UA) вірять, що спуститься на землю Господь Бог і вирішить усі проблеми. А держиморд у нас не будуть терпіти".

Повний запис програми дивіться тут:

Попередній матеріал
Дубілет став радником т.в.о. глави СБУ Баканова: Ягун пояснив, що означає таке призначення
Наступний матеріал
В Ірпені хлопець стріляв у молоду пару, а потім застрелився сам: усі подробиці інциденту – сюжет
Loading...

Партія Порошенка обходить "Опозиційну платформу" – опитування Info Sapiens

Зниження тарифів і припинення війни: чого ще українці чекають від Зеленського – опитування

Вибори на умовах бойовиків та амністія: на які компроміси не підуть українці заради миру на Донбасі – опитування

16% кандидатів у народні депутати є тимчасово безробітними – ОПОРА

Зниження рейтингу "Слуги народу" пов'язане з активізацією ексрегіоналів – директор групи "Рейтинг" про настрої електорату

Партія Зеленського "Слуга народу" втратила 6% за місяць – оновлений рейтинг