Указ президента України
Указ президента України Фото Адміністрація президента

Зеленський підписав указ стосовно електронних виборів та перепису

  Читайте по-русски
  Указ передбачає аудит усіх державних реєстрів України і створення єдиного вебпорталу електронних послуг для громадян

  Президент Володимир Зеленський підписав указ про розвиток електронних послуг, повідомляється на сайті Офісу президента.

  Указ передбачає аудит усіх державних реєстрів України, а також створення єдиного вебпорталу електронних послуг для громадян.

  "Серед ключових завдань, передбачених указом, – прискорення наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, який містить дані лише близько 14 млн громадян, і впровадження інноваційних засобів електронної ідентифікації", – йдеться в повідомленні прес-служби президента.

  За допомогою єдиного вебпорталу електронних послуг українці зможуть отримувати доступ до інформації про себе в державних реєстрах (наприклад, про майно, землю, транспорт, податки і доходи), а також пріоритетні електронні державні послуги.

  Указом передбачено реалізацію електронних послуг, пов'язаних із народженням дитини (проєкт "є-Малятко"), реєстрацією її місця проживання, реєстрацію фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевірку наявності у водія документів і т. п.

  Також указ передбачає підготовку до проведення електронних виборів і електронного перепису населення в Україні.

  "Відсутність у громадян засобів eID є ключовим бар'єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Вже восени цього року ми плануємо розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток відразу з електронним підписом, але пріоритет робимо на впровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів, як MobileID і SmartID, а також інших альтернативних засобів. Щоб кожен українець зміг якомога швидше відчути переваги цифрових перетворень у країні", – сказано на сайті президента.

  Раніше Зеленський офіційно скасував військовий парад, підписавши указ про відзначення 28-ї річниці Незалежності України. 

  Попередній матеріал
  Громадськість вимагає звільнити Вовка і Трубу – петиція
  Наступний матеріал
  "Не ганьбіть Україну" – з'явилася реакція "ЄС" на заяву радника Зеленського про "лікування для різних рас і національностей"
  Loading...

  Зеленський надав 9-м іноземцям громадянство України "за заслуги перед державою"

  Зеленський змінив склад РНБО

  Президент підписав наказ про помилування засудженого в Росії політв'язня Сергія Літвінова

  Зеленський звільнив голову Мар'їнської райдержадміністрації

  Президент призначив двох заступників голови СБУ

  Зеленський дав звання Герой України трьом "чорнобильським водолазам"