ЗНО
ЗНО Український центр оцінювання якості освіти

Новий правопис і ЗНО: скільки років нові правила ще не включатимуть у тести

  Читайте по-русски
  Поки що не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання

  Наступні п'ять років у завданнях тесту ЗНО з української мови та літератури не перевірятимуть нових норм українського правопису. Про це на прес-конференції розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, пише "Укрінформ".

  "У зв'язку з набуттям чинності нового українського правопису, відповідно до розпорядження МОН впродовж найближчих 5 років нові норми українського правопису, допоки вони не стануть усталеною практикою в навчальних закладах середньої освіти, перевірятися в тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто, не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання проект – проєкт, кафедра – катедра, аудиторія – авдиторія тощо", – сказав Бойко.

  При цьому він сказав: якщо випускник при виконанні завдання тесту з власного висловлювання послуговуватимуться новим правописом, це не буде вважатися помилкою.

  Нова редакція українського правопису доступна на сайті Міністерства освіти та науки.

  Як повідомляв 5.UA, 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив перелік правил, що встановлює способи передавання української літературної мови на письмі. Документ підготовлено Українською національною комісією з питань правопису, яка працювала впродовж 2015–2018 років. Ураховано окремі зауваги та пропозиції, висловлені під час громадського обговорення проекту.

  Попередній матеріал
  Скільки тепер отримують українські пенсіонери – свіжі дані в інфографіці
  Наступний матеріал
  Доба в ООС: російські найманці продовжують ігнорувати перемир'я
  Loading...