Акція "Мова об'єднує" у Львові
Акція "Мова об'єднує" у Львові 5 канал

В Україні стартувала масштабна акція "Мова об'єднує": як святкують у Києві та Львові – включення

Читайте по-русски
Святкування має відбутися у 33 містах України одночасно

У ці хвилини в українських містах люди збираються на акцію "Мова об'єднує". Як відомо, 16 липня в Україні набрав чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Вже зараз у столиці відбувається святковий концерт біля Арки дружби народів. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Олена Соловйова.

За словами журналістки, на акцію прийшло багато молоді, багато людей у вишиванках. Настрій у людей піднесений. 

Акція "Мова об'єднує" триває і у Львові. У центрі міста зібралися люди, щоб відзначити набуття чинності Закону про державну мову. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" Марти Шикули. 

Журналіст розповіла, що до головної сцени сходяться люди після роботи. Незважаючи на те, що сьогодні робочий день. Нині у центрі Львова вирує справді патріотична атмосфера. Львів'яни тішаться що нарешті діє закон, на який чекали з першого дня незалежності України.

Вже розпочалося святкування у 33 містах України. Мета акції є популяризувати українську мову та показати усім, що українці здатні захистити свою мову.

Особливістю цього концерту є те, що усі артисти будуть виконувати лише українські пісні українських композиторів. Сьогодні звучатимуть пісні композиторів Володимира Івасюка, Миколи Мозгового, Тараса Чубая на вірші Василя Симоненка, Павла Тичини, Юрка Іздрика, Сергія Жадана, Івана Малковича, та Богдана-Ігоря Антонича у виконанні Соломії Чубай, Марічки Бурмаки, "Піккардійської терції", гурту "Плач Єремії", Івана Navi та інших артистів. 

Організатори кажуть це свято мільйонів людей для яких українська мова є важливою. І відзначати його потрібно разом на Сході й на Заході, у великих містах та маленьких селах. Очікується, що участь у заході візьме і п'ятий президент України Петра Порошенка, який підписав закон про мову і співавтора цього закону Андрія Парубія, щоб ще раз підтвердити його важливість та історичне значення.

Як повідомляв 5.UA, 25 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про мову. Поправки до документа парламентарії розглядали на пленарних засіданнях майже два місяці – з 28 лютого.

Попередній матеріал
Верховний суд дозволив Кузьміну балотуватися в Раду – як відреагували в ЦВК
Наступний матеріал
"Перебуваючи у Маріуполі, Зеленський не провідав поранених військових у шпиталі", – заступник голови Комітету ВР
Loading...