Етнофестиваль 'Дзвони Лемківщини'
Етнофестиваль 'Дзвони Лемківщини' 5 канал

Лемки з 5-ти країн з'їхалися на етнофестиваль на Тернопільщину – репортаж

Читайте по-русски
На фестивалі звідусіль лунають етнічні пісні та повсюдно проводять майстер-класи з приготування лемківських традиційних страв

Пісні, страви та національні строї - на Тернопільщині на території музею "Лемківське село", що в урочищі Бичова відбувся ювілейний фестиваль "Дзвони Лемківщини". Приїхали гості з України та 5-ти країн світу.

Урочистою ходою та підняттям державного прапора в урочищі Бичова відкрили фестиваль "Дзвони лемківщини".

Ольга Гурська-Піскова з родини лемків. Раніше на фестиваль приїздила з батьками. Нині вже з чоловіком та 4-місячним сином.

"Для нас це 20 ватра. Для нашого Станіслава – перша… Ми зберігаємо вдома традиції, ми готуємо лемківські страви такі як кисилицю. Ми завжди це робимо на Різдво. Готуємо яєчник, який готуємо на паску", - ділиться жінка.

На фестивалі звідусіль лунають етнічні пісні та повсюдно проводять майстер-класи з приготування лемківських традиційних страв. Володимир Хутко показує своєму онукові, як його предки шаткували капусту.

Проте особлива гордість лемків - народний стрій. Вбрання демонструють учасники фольклорного ансамблю.

"Спідничка-плісировка, фартушок плісований, вишита сорочка… а на голові, то ми мали вшитки корони і хусточки зав’язані", - пояснює Лариса Лінда, учасниця фестивалю.

"Чоловіки носили скірні, носили холошні себто штани, лайбик, сорочка. Ну і капелюш обов’язково з павиним пером", - розповідає Віра Дудар, директорка музейного комплексу "Лемківське село".

Згадали на фестивалі і цьогорічну скорботну дату - 75 роковини депортації українців, зокрема, й лемків з Польщі до радянської України у 1944 році. Частина оселилася саме на Тернопільщині.

"Я пам’ятаю цей плач наших батьків, наших людей, яких депортували… Мав 6 років і пам’ятаю елементи тої депортації… понад місяць їхали. Під час дороги було все – і руки ламали, і помирали, і не було що їсти", - пригадує Олександр Венгринович, голова Всеукраїнського товариства "Лемківщина".

На фестиваль "Дзвони Лемківщини" прибули лемки з різних куточків України, а також Польщі, Сербії, Хорватії, Словаччини, Канади та Сполучених Штатів Америки.

Тереза Костецька, Олена Вербицька, "5 канал"

Попередній матеріал
"5 канал" покаже фільм "Висота 307.5" про гарячі події січня 2015 року біля Дебальцевого – трейлер
Наступний матеріал
"Якщо скіф не грабований – у нього нічого було взяти": що виявили археологи на височині Мамай-Гора

"Докер пабу" – 17 років: святкуємо разом зі світовою зіркою – гуртом Secret Service

Стрілянина у Каліфорнії: на фестивалі часнику невідомий відкрив вогонь – 3 загиблих і 12 постраждалих (відео)

Гроші пахнуть: хто з українських співаків масово "засвітився" на російському фестивалі – фото

Відбудеться концерт світової легенди зі Швеції Secret Service до 17-річчя DockerPub

Поїли шаурми: на Рівненщині під час рок-фестивалю отруїлися 14 осіб

Порошенко відвідує музичний фестиваль "Underhill" – відео