Вадим Ушаков
Вадим Ушаков 5 канал

Крок за кроком, тамуючи біль: травмованому бійцеві Вадиму Ушакову потрібна допомога, щоби стати на ноги

Читайте по-русски
Через поранення під час бою в Авдіївській промзоні він втратив здатність ходити та говорити, заледве вижив

Рідні та побратими збирають гроші на відновлення здоров'я кулеметника 81-ї окремої аеромобільної бригади Вадима Ушакова. Вже три роки боєць проходить складний курс реабілітації у приватній клініці, яка розташована в Броварах. Аби підняти Вадима на ноги, йому потрібне закордонне обладнання, що коштує понад півмільйона гривень.

28-річний Вадим Ушаков уже три роки прикутий до лікарняного ліжка. Сьогодні хлопець пересувається на візку, заново вчиться ходити та говорити. Поруч із ним увесь час мама, що вгадує його думки по окремих літерах.

А ось таким ще зовсім недавно був Вадим. Тут він, десантник, воює на Сході, його улюблений кулемет завжди під рукою. Сміється і багато тренується.

Вадим Ушаков
Вадим Ушаков5 канал

"Трошки воно зараз краще, але все рівно ви зараз бачите, він повністю руку не може підняти, вона сама по собі зажимається, так само ноги буває, що піднімаються", - розповідає мати Вадима Наталія.

Відбиваючи піхотний штурм бойовиків на Авдіївську промзону в квітні 2016, він дістав тяжке поранення. За словами побратимів, Вадим сам дійшов до місця евакуації. Однак через ускладнення внаслідок численних поранень, утратив змогу ходити та говорити. Нині побратими та рідні збирають гроші, щоб їхній "Йожик" – саме таким був позивний у Вадима на війні – відновився.

"Безумовно, це наш боєць, і ми своїх не кидаємо", – наголошує військовослужбовець із позивним "Ярема".

Щодня по 6-7 годин Вадим займається зі своїм терапевтом в одній із приватних клінік, що розташована в Броварах. Втамовуючи сильний біль, робить крок за кроком.

За цим процесом пильно стежить дружина Олена. Каже, її чоловік прогресує, хоча не так швидко, як мріялось.

"Мій сенс для того, щоб бути поруч. Щоб він розумів, що я не залишу його, що ми разом, що ми одне ціле. Коли він починає говорити, що там віддай мене там кудись, чи ще щось в такому плані, то я потім розказую йому, що ось коли встанеш, можеш піти куди захочеш, але для цього треба встати", – ділиться дружина Вадима Олена Ушакова.

За словами рідних, організм Вадима практично не реагує на ліки. Зараз йому потрібне дороговартісне обладнання. Йдеться про автоматичну помпу, яку хірурги мають імплантувати в тіло. Через неї вводитимуть спеціальні медикаменти в мозок, щоб пом’якшити судомні прояви і зменшити постійний біль. Коштує такий прилад більше півмільйона гривень. Більшу частину цієї суми вже зібрали.

"Я хочу подякувати всім людям, які допомагають нам із перших днів, як ми ще були в Дніпрі, потім в Одесі, всім волонтерам, всім жителям селища Гребінки", – додала мама бійця.

Мирослав Солонар, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг після засідання Священного Синоду Православної церкви України – відео
Наступний матеріал
Ексглаві Адміністрації Януковича не дозволили брати участь у виборах – коментар ЦВК (оновлено)
Loading...

"Організм уже не реагує на ліки": волонтери збирають кошти на відновлення здоров'я бійця 81-ї бригади

"Ми не герої, та це війна": до Дня волонтера People's Project оприлюднили потужне відео

Позаду війна та 2 роки полону: боєць АТО потребує допомоги на лікування

"Люди повигорали": як волонтери з усієї країни на форумі небайдужих болем ділилися

Перший в Україні "Будинок воїна" відкрили у Львові: місце обрали символічне

Частина волонтерів відверто займається "воєнним туризмом" – Бірюков пояснив, що це