Будинок воїна у Львові
Будинок воїна у Львові 5 канал

Перший в Україні "Будинок воїна" відкрили у Львові: місце обрали символічне

Місце, де військовим завжди раді. У Львові напередодні відкрили перший в Україні Будинок воїна

Розмістили Будинок воїна у колишньому російському культурному центрі. Тепер там буде простір для зустрічей бійців, презентацій книг, переглядів фільмів про війну і просто місце, де можна відпочити. Кореспондент "5 каналу" Ірина Саєвич знає більше.

Самісіньке серце міста Лева – вулиця Короленка. Капелани, активісти Революції Гідності, військовослужбовці, волонтери й звичайні містяни спільно відкривають новостворений Будинок воїна.

Хоча центр тільки-но відчинив свої двері, тут уже є на що подивитися. Доброволець Володимир Правосудов на позивний "Штур" експонує свою мілітарну колекцію. Історики кажуть, що серед приватних вона чи не найбільша в Україні.

"Представлені зразки уніформи різних періодів боротьби за українську незалежність, представлені види озброєння також різних періодів - і Перша світова війна, і Друга світова війна, і ті види, які застосовуються сьогодні під час російсько-української війни", – розповідає директор меморіально-пошукового центру "Доля" Святослав Шеремета.

Будинок воїна у Львові
Будинок воїна у Львові
Будинок воїна у Львові
Будинок воїна у Львові

Колекціонер зізнається: у будинок воїна привіз лише п’яту частину своїх артефактів.

Зброю часів Другої світової не просто тримали в руках, а воювали нею, найстарші гості святкування – бійці дивізії "Галичина". Кажуть, не могли не прийти.

"Коли я щось таке чую, то сили зявляються. Не приїхав би лише якщо не мав би змоги", – каже боєць 14-ї гренадерської дивізії військ СС "Галичина" Зенон Врублевський.

Будинок воїна у Львові
Будинок воїна у Львові5 канал

Будинок воїна стане для бійців місцем, де зможуть пом’янути загиблих, поговорити про війну чи життя після фронту або просто випити кави.

"Це швидше піднесення бойового духу морально. Тобто, військові, волонтери, добровольці тепер мають місце, де вони знають, що можуть прийти і звідти їх уже ніхто "не попросить", – каже лікар-хірург першого добровольчого мобільного шпиталю Дмитро.

Та ще донедавна це приміщення було Російським культурним центром. У 2016-му обласна рада ухвалила рішення виселити його. Й після судової тяганини, яку розпочали представники центру, навесні 2017 року приміщення таки звільнили.

Будинок воїна у Львові
Будинок воїна у Львові5 канал

"Це було антиукраїнське кубло за 300 метрів від обласної ради із антиукраїнською літературою. АТОвці самі далі визначаться, як воно має функціонувати. Єдине, цей заклад належатиме Львівській обласній раді – це було прийнято спільне рішення, що ми не будемо його сдавати в оренду тій чи іншій громадській організації для того, щоб не виникало жодних інсценуацій", – зазначив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

Бійці вже мають плани, які заходи проводити у новому домі, утім їх тримають у секреті. А поки що запрошують всіх побратимів на мілітарну виставку, яка триватиме до вівторка.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Потужний десант: як тренується в АТО підрозділ, сформований за зразками НАТО – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Подячна молитва за автокефалію на Софійській площі – відео
Наступний матеріал
Церемонія складання клятви ліцеїстами Київського військового ліцею ім. Івана Богуна – завершено