Нагородження у Хотині
Нагородження у Хотині Хотин.info

Срібний тризуб для справжніх Героїв України: як нагороджували воїнів АТО

У Хотинській фортеці на Буковині відбулася церемонія нагородження однією з недержавних нагород для військових та волонтерів

Срібло для виготовлення тризуба ювелірам приносять звичайні люди. В переплавку йдуть і прикраси та столові прибори. Більше знає кореспондент "5 каналу" Майя Гуменна.

Священик В'ячеслав Чорний залишив паству і пішов добровольцем на схід ще на початку бойових дій на Донбасі. Служив старшим стрілком у розвідці спецпідрозділу.

"Я порахував за потрібне захистити свою родину, дім та землю. Я пішов до військкомату і сказав: "Якщо буде необхідність – можете на мене розраховувати". Я міг бути хоч кухарем, хоч медиком", – розповідає тепер уже Народний Герой України В'ячеслав.

Народний Герой України, нагородження
Народний Герой України, нагородження5 канал

Під час одного з боїв за визволення Дебальцевого чоловік зазнав кульового поранення у голову, але ще протягом 32 годин продовжував боротися поруч із побратимами за встановлення над містом синьо-жовтого прапора. Після трьох операцій він повернувся до сільської церкви. Проте, каже, будь-якої миті готовий стати пліч-о-пліч із побратимами.

"У слові Божому написано – немає більшої любові, ніж покласти душу за ближнього свого. Я не вважаю себе дуже сильно героєм, бо кожен чоловік вчинив би так само", – каже Чорний.

Чотири роки без батька та чоловіка – родина командира ескадрильї "Блакитна стежа" Костянтина Могилка. Його літак у 2014-му поблизу Слов'янська підбила ворожа ракета. Костянтин із побратимами ціною власного життя скерували літак за межі міста.

"Шансів врятуватися у нього не було. Він до останнього керував екіпажем, чітко віддавав команди. Я би не зміг", – каже друг загиблого Дмитро Муравський.

Нагороду батька-героя отримав 6-річний син Арсеній, який теж хоче стати льотчиком. "Арсеній буде льотчиком. Костик небо любив, і ми теж любимо", – зізнається вдова Костянтина Могилка.

Народний Герой України, нагородження
Народний Герой України, нагородження

За три роки існування недержавної нагороди "Народний Герой України" срібні відзнаки у вигляді тризубів отримали близько 400 військових та волонтерів. Кожна третя нагорода – посмертно.

"Не зважаємо на чини та звання. Список достатньо довгий. Героїв в Україні не бракує. Багато не відзначених солдатів, рядових. Про їхні подвиги знають побратими, але їх не завжди можуть нагородити. Для нас немає чинів", – ще раз наголошує організатор церемонії Віолетта Кіртока.

Народний Герой України, нагородження
Народний Герой України, нагородження5 канал

"Якби я би відмовився від неї, цим я би образив побратимів, які загинули. Неважливо, доброволець це чи військовий ЗСУ. Всі ми виконуємо одне завдання. Маю за честь і вклоняюсь цим Героям, які загинули, і отримали ці нагороди", – каже Народний Герой України Олександр Сак.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

До Дня танкістів у зоні проведення ООС нагороджували українських армійців: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Дати російській мові статус другої державної – те саме, що зробити Москву столицею України – Андрій Курков
Наступний матеріал
"Діти – це щастя, коли мають родину": скільки малюків в Україні чекає на всиновлення