Багатодітна родина
Багатодітна родина 5 канал

"Діти – це щастя, коли мають родину": скільки малюків в Україні чекає на всиновлення

Уже 10 років поспіль в останній день вересня Україна відзначає День усиновлення. За цей час нову сім'ю знайшли більш як 27 тисяч дітей. За цей рік – уже більше 1 тисячі

У Мінсоцполітики кажуть: щороку всиновлених дітей стає більше. Яскравий приклад – сім'я Родікових, яка окрім власних п'яти дітей, всиновила ще шістьох. Як живе велика родина бачила і кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

Щороку в Україні сиротіє близько 10 тисяч дітей, однак сімейний затишок із них знаходить менш як третина. Нині знайти люблячих батьків готові понад 17 тисяч українських сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Яке воно, щастя усиновлення, знають у гамірній домівці під Києвом.

Тут завжди голосно та весело. У невеликому будинку під Києвом живе численна сім'я Володимира та Діани Родікових. Загалом у пари 11 дітей, шестеро з яких – прийомні. Останньою в їхній дитячий будинок сімейного типу два тижні тому переїхала 15-річна Аня. Нових батьків лагідно називає мамою і татом. Дівчина розповідає, що сім'я їй дуже подобається.

"Враження чудові, я знайшла собі більше друзів, знайшла собі сім'ю, яка буде мене оберігати, не дасть мене образити та буде завжди зі мною", – каже дівчинка.

Багатодітна родина
Багатодітна родина5 канал

Жити у великій сім'ї класно та цікаво, діляться решта дітлахів. Вони разом роблять хатні справи, допомагають батькам із собаками, яких у родині 12, вчать уроки, а потім - відпочивають...також разом.

Батько розповідає: тут кожен має свої обов'язки. Також родина дотримується трьох основних правил.

"Не можна капризувати, брехати й битися. Дівчата допомагають матусі на кухні, у кожного є розклад дня. Хтось миє посуд, старші допомагають готувати їсти. Хлопці займаються, допомагають із собаками", – каже Володимир Родіков.

Багатодітна родина
Багатодітна родина5 канал

Домівку Родікови отримали за державний кошт. Загалом для дитячих будинків сімейного типу торік придбали 51 дім. У них усиновлені можуть перебувати до досягнення повноліття. Далі держава може надати їм квартири, але коштів на всіх не вистачить.

"Це величезна проблема сьогодні. Тільки торік було закуплено 468 квартир для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цього року субвенція складає вже 517 мільйонів. Кількість дітей, які отримають (квартири) буде більшою", – переконує директор Департаменту забезпечення прав дітей Мінсоцполітики Руслан Колбаса.

Руслан Колбаса
Руслан Колбаса5 канал

На сьогодні в реєстрі охочих всиновити дитину – майже 2 тисячі людей. Найчастіше прагнуть взяти в сім'ї здорових малюків віком до 5 років, а таких – небагато.

"Якщо говорити про дітей старше 12 років, яких дуже рідко всиновлюють; про дітей, яких три, чотири і більше сімейних груп - братів і сестер, і про дітей з інвалідністю – то це буде складати не менше, ніж 95% тих дітей, які можуть бути усиновлені", – розповідає Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.
Мати сім'ї Родікових – Діана – закликає не вагатися всиновлювати.

"Діти – це завжди добре. Звісно, це більша відповідальність, проте це більше радості у будинку", – зізнається жінка.

Багатодітна родина
Багатодітна родина5 канал

На сайті Міністерства соціальної політики створено спеціальну базу даних дітвори, яка чекає на своїх нових батьків. Тут кожен може переглянути їхні фото, прочитати коротку інформацію та, можливо, наважитися на такий доленосний крок.

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Королівські хрестини: зворушливі кадри Кейт Мідлтон та маленького принца – ФОТО

Королівська родина
/
Королівська родина
/
Королівська родина
/
Королівська родина
/
Королівська родина
/

Попередній матеріал
Срібний тризуб для справжніх Героїв України: як нагороджували воїнів АТО
Наступний матеріал
Стихійне лихо в Індонезії: жертвами цунамі стали більш як 830 людей
Loading...