Форум для волонтерів
Форум для волонтерів 5 канал

"Люди повигорали": як волонтери з усієї країни на форумі небайдужих болем ділилися

Проблеми і перспективи волонтерського руху сьогодні обговорювали в столиці. Форум зібрав десятки волонтерів з усієї країни

Серед тем для розмов – витривалість волонтерського руху, нові виклики, взаємодія із держструктурами, і про політику згадалося. Побував на заході і кореспондент "5 каналу".

Спершу волонтери, які прибули на форум до столичного Будинку офіцерів, разом заспівали гімн. Утім, майже одразу виник невеликий конфлікт. Коли волонтерський форум відкривав нардеп Андрій Тетерук, частина учасників обурилася і вийшла із зали, а модератор змушений був закликати: "Цей форум поза політикою. Будь ласка – жодних політичних гасел!".

Михайло Світлицький, який ремонтує військову техніку, озвучує болючі волонтерські питання. Зокрема, люди втомилися допомагати.

"Якщо порівнювати з 2014 роком, то 1–2% тих, хто допомагали, досі згодні надавати допомогу", – каже волонтер.

Форум для волонтерів
Форум для волонтерів5 канал

З іншого боку, втомилися волонтери, зізнається Тім Златкін. За його словами, дедалі менше тих, хто готовий витрачати зусилля, вкладаючи їх у допомогу і розвиток Збройних Сил.

"Люди майже всі повигорали. Йдуть хто куди – у бізнес, по особистих справах", – визнає Златкін.

Водночас, скаржаться волонтери на бюрократію у війську, що й досі нікуди не поділася і впливає на швидкість і якість змін в армії. "Надвисока забюрократизованість, дуже повільна, неповоротна система в Збройних Силах. І не лише в ЗСУ, а й взагалі у безпеці нашої держави. І я навіть не знаю, що із цим робити", – зізнається волонтер.

Форум для волонтерів
Форум для волонтерів5 канал

Керівники відділів забезпечення Збройних сил визнають: поки що без волонтерів українській армії буде важко. Водночас, переконують, що за роки війни їм удалося перекрити основні напрямки. Приміром, завозити харчі на позиції волонтерам уже непотрібно.

"100% забезпечення особового складу взяли за рахунок держави. Через три роки повністю себе забезпечуємо. Допомоги від волонтерських організацій по продовольчому напрямку, вважаємо, вже не потребуємо", – каже фахівець тилового забезпечення ЗСУ Олександр Бєлов.

Форум для волонтерів
Форум для волонтерів5 канал

Нині волонтери конче потрібні, зокрема, в інформаційному просторі. У цьому переконаний Мирослав Гай. Лідери суспільної думки формують одну з барикад гібридної війни.

"Ми почали із вами займатися контрпропагандою, захищати ЗС у Facebook, атакувати проросійські організації. І несвідомо ми фактично стали потужною мережею, яка зараз вивчається країнами НАТО як один із тих засобів потужних, які можна протиставити російській агресії", – розповідає волонтер.

"Бувало таке, що і хотілося все кинути, тому що і родини покидали, і роботу, і морально це дуже важко. Але це якійсь період, а потім, як кажуть – друге дихання", – зазначає волонтер Сергій Харкін.

Форум для волонтерів
Форум для волонтерів5 канал

Чоловік робить безкоштовний масаж бійцям і волонтерам. І попри те, що йому також не раз спадало на думку все кинути, він так і не зміг це зробити. Адже, він переконаний: волонтер – це стан душі. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
"Утилізують не всіх": стала відома доля овець, що простояли на митниці 2 тижні
Наступний матеріал
"Непрохані гості": силовики РФ вдерлися на засідання правозахисників у Криму