Скріншот відео

Пізнають Україну через допомогу: як іноземні та українські волонтери зголосилися ремонтувати житло багатодітних родин

Із безоплатним ремонтом пощастило й багатодітній родині учасника АТО – тут волонтери працюють над ремонтом дитячої кімнати

Колись в Україні це називалося толока. Зараз – волонтерська допомога. На Сумщині волонтери організували допомогу соціально незахищеним громадянам, яким потрібен ремонт. Зголосилися близько трьох десятків студентів із західної України та Європи.

У містечку Лебедин три об'єкти, де працює будівельний табір. Це два помешкання багатодітних родин і школа-інтернат. Нині тут кипить робота – студенти роблять ремонт. Хоч без фахових навичок, але від щирого серця.

"Я вперше це роблю, хоча мій тато будівельник. Але я вперше це роблю, але я намагаюся якось. Мене дуже спонукає і дуже мотивує те, що я це роблю з користю для когось. Ну і мені це теж приносить задоволення", – ділиться волонтерка Василина Чубата.

Тетяна Багрій – мати у декретній відпустці з Івано-Франківська. На тиждень полишила дитину на тата і приїхала долучитися до доброї справи.

"Це буде така інклюзивна кімната і наше завдання – поділити цю кімнату на кілька частин. Для цього ми робимо такі підготовчі роботи, тобто спочатку ми вирівнюємо стіни. Будемо білити, потім красиво його помалюємо, адаптуємо для дітей", – розповіла волонтерка.

Серед волонтерів-будівельників – 14 українців, 8 італійців і француженка. Студент італійського університету Сімоне уже кілька років поспіль приїздить в Україну, щоб попрацювати в таборі.

"Я не маю досвіду в будівельних роботах, але завдяки цьому проекту я навчився багато нового і дуже дякую за це", – каже студент-іноземець.

Із безоплатним ремонтом пощастило й багатодітній родині учасника АТО. Тут волонтери працюють над ремонтом дитячої кімнати.

"Ми задоволені, вони нам будують цю кімнату дитячу. Де сплять наші дівчатка. Хочемо подякувати цим людям, вони приїхали з усієї України і навіть з Європи. Покинули все для того, щоб нам допомогти", – говорить багатодітна мати Наталія Перевозник.

"Цікаві люди, дуже цікаво поспілкуватися, особливо з Італії, Франції. Вони розказують як там у них в країні, поділитися, які особливості нашої країни", – ділиться враженнями син Наталії Микола Перевозник.

Головний на цьому об'єкті – Максим – економіст за фахом. Уже не перший рік таборує, тож не лише має досвід із будівельних робіт, а й навчає новачків. Планує наступного разу працювати у місті Щастя, на Луганщині, відновлювати пошкоджені обстрілами будинки.

"Ми будемо робити табір від їхнього імені в Луганській області місто Щастя. Це місто по якому проходить лінія розмежування, там люди у плачевному стані, і люди рідко можуть зробити собі ремонт", – пояснює Максим Романюк.

Проект фінансує Міністерство молоді та спорту України. Цього року волонтерам виділили 100 тисяч гривень. Ці гроші вони витрачають на будівельні матеріали, харчування та дозвілля для молоді.

"В нас перша половина дня – будівництво, малювання муралів, а після 4 вечора в нас культурно-освітня програма , ми їздили на екскурсію до Тростянця, також бур-толкс був – італійці розказували про свою організацію, для чого вони приїхали сюди в Україну", – розповів координатор проекту Марина Балака.

Такі табори діють в різних регіонах України. На одному місці працюють до двох тижнів, а далі – міняють локацію. Таким чином знайомляться із різними містами та культурами.

Олеся Боровик, "5 канал"

Попередній матеріал
Кулеба розповів, чому Росія так відчайдушно прагне повернутися до ПАРЄ
Наступний матеріал
Брифінг директора Державного бюро розслідувань Романа Труби у Києві – відео

Протест відчаю: на Черкащині через розбиту дорогу зчинився скандал – сюжет

Як ремонтують дорогу "Калинівка-Снігурівка": Порошенко ознайомлюються зі станом робіт – відео

Соціалізація та реабілітація: ветерани АТО і волонтери розповіли, на що повинна звернути увагу держава

Порошенко – ветеранам і волонтерам: Вашими зусиллями було зупинено агресора, і чобіт російських окупантів не оскверняє бруківку Хрещатика

Порошенко: Міністерство у справах ветеранів має бути міністерством можливостей

"Там, де ми – там Україна": Міжнародний волонтерський та ветеранський форум – відео