У Чернівцях демобілізованим військовим допомагають відновити душевний стан
У Чернівцях демобілізованим військовим допомагають відновити душевний стан 5 канал

"Кошмари, вони воюють вночі": як у Чернівцях демобілізованим військовим допомагають відновити душевний стан

Читайте по-русски
Курс реабілітації розрахований на три тижні. За рік у лікарні реабілітацію може проходити 700 армійців

Психологічна реабілітація для українських захисників. У Чернівцях допомагають відновити внутрішню рівновагу колишнім воїнам. Спеціалізоване відділення відкрили у місцевій психіатричній лікарні у 2014-му. Відтоді курс лікування пройшли майже 3,5 тисяч демобілізованих військових. Загалом, відновлення психологічного здоров'я потребують 5 тисяч буковинців, які боронили схід країни від російської агресії.

43-річний чернівчанин Рустам у 2015-му пішов добровольцем боронити схід країни. Служив у 30-тій механізованій бригаді. Демобілізувався у 2017-му. Відтоді двічі на рік проходить психологічну реабілітацію у місцевій психіатричній лікарні.

Чоловік каже: "Сюди бояться приходити. Бо думають: раз потрапив сюди, то вже "дурік". Якщо ми не лікуємось, в нас агресія, до того ж багато людей кажуть: "А нащо воно вам, ми вас не посилали". А тут вже допомагають і ми себе у транспорті спокійно вже поводимо".

Відділення психологічної допомоги демобілізованим військовим тут відкрили у 2014-му. Курс реабілітації розрахований на три тижні.

Лікар-психіатр Валентина Пушкар пояснює: "Щойно вони повертаються, є в усіх порушення сну, жахи, вони воюють вночі, продовжують думками перебувати там, емоційна сфера порушується, багато із них не можуть зрозуміти, як там чітко віддають накази, а тут роботу знайти складно".

За рік у лікарні реабілітацію проходять сім сотень колишніх українських захисників.

Олена Фоменко, практичний психолог Чернівецької психіатричної лікарні, каже: "Нерозуміння, неприйняття суспільством. Просто несприйняття: "Чому, коли я там був, я постійно маю показувати УБД те саме?". Багато хто з них каже: "Мине кілька років і нас ще всіх пересаджають за те, що ми там робили", це стосується тих самих добробатів".

Загалом за час роботи відділення тут відновили свій психологічний стан 3,5 тисячі демобілізованих буковинців.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
Навчитися читати за 2 місяці: вчителька із Бердичева розробила власну методику для першокласників – відео
Наступний матеріал
На Житомирщині для школярів та студентів влаштували практичні стрільби в польових умовах – відео
Loading...