Євстратій Зоря
Євстратій Зоря 5 канал

Брифінг після засідання Священного Синоду Православної церкви України – відео

Читайте по-русски
"5 канал" транслює подію наживо

"5 канал" транслює засідання Священного Синоду ПЦУ. 

Як зазначали архієпископи, на засіданні Синоду серед інших питань порядку денного планується ухвалити рішення з приводу заяв почесного патріарха ПЦУ Філарета про "відновлення" Української православної церкви Київського патріархату. До складу Синоду входять 12 членів, троє з яких є постійними: почесний патріарх Філарет, митрополит Макарій та митрополит Симеон. Філарет на Синод ПЦУ не прийшов.

Після завершення Синоду митрополит Епіфаній планує зустрітися з журналістами і поінформувати про його результати.

Про те, що Священний Синод Православної церкви України відбудеться наприкінці червня, в ексклюзивному інтерв'ю "Час.Підсумки тижня" на "5 каналі" повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря.

Він зазначив, що до того часу всі православні парафії країни мають пройти перереєстрацію. Таке рішення було ухвалене на попередньому Синоді у травні. Станом на сьогодні, за інформацією від Євстратія Зорі, тільки єпархія патріарха Філарета уникає перереєстрації.

Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає Томос Вселенського патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений із його змістом. Третього червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. Згідно з даними ЗМІ, на нараді Філарет анонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП.

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином митрополит став повноцінним Предстоятелем Помісної православної церкви України.

Попередній матеріал
Вбивство Комарніцького: Князєв відсторонив п'ятьох керівників поліції
Наступний матеріал
Крок за кроком, тамуючи біль: травмованому бійцеві Вадиму Ушакову потрібна допомога, щоби стати на ноги
Loading...