Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

"Це питання нацбезпеки, яке потребує уваги президента і РНБО" – Порошенко про позов щодо реєстрації ПЦУ

Читайте по-русски
Єдина Церква є не лише релігійним питанням, а й питанням національної безпеки, наголосив п'ятий президент

Позов філії Російської церкви в Україні щодо незаконності реєстрації ПЦУ – абсолютно безперспективний. Про це під час брифінгу заявив член Синоду Православної церкви України Євстратій Зоря.

"Ми вважаємо, що цей позов є абсолютно безперспективним. Ніякий суд, ніякі позови не можуть змінити того факту, що є така церква, є така керівна структура, Київська митрополія, зареєстрована", – зазначив член синоду ПЦУ.

Відповідний позов церковники подали до суду 18 червня. На сайті пояснили – що нібито єдину помісну церкву зареєстрували з порушенням закону. На такі судові ініціативи вже відреагував і п'ятий президент України. Петро Порошенко зазначив, що єдина церква є не лише релігійним питанням, а й питанням національної безпеки.

"Позов української філії Російської православної церкви з вимогою скасувати державну реєстрацію Автокефальної Православної церкви України – це не церковне питання. Це питання національної безпеки, яке потребує уваги і президента, і РНБО. Теза про те, що Українська держава не повинна втручатися в церковні справи, – це красива теорія. А в суровій дійсності вона означає байдужість до російського втручання", – наголосив Порошенко.

Як повідомляв 5.UA, Московський патріархат просить Окружний адмінсуд скасувати реєстрацію ПЦУ.

Попередній матеріал
Ситуація з телеканалом ZIK: публіцист Вахтанг Кіпіані в програмі "Інформаційний вечір"
Наступний матеріал
КСУ назвав конституційним указ про розпуск Ради (оновлено)