Вахтанг Кіпіані
Вахтанг Кіпіані YouTube / Рандеву

Кіпіані про сина Василя Стуса: "Зрештою це єдина людина, яка взагалі підтримала Медведчука"

Читайте по-русски
Дмитро Стус знав про вихід книжки і дав дозвіл на використання тексту з таборового зошита Василя Стуса

У "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" журналіст, історик, автор книги про Василя Стуса Вахтанг Кіпіані розповів, чи підтримав його син Василя Стуса – Дмитро – у судових процесах із Медведчуком.

"Ні. Дмитро зайняв позицію за Медведчука. Я не знаю, чому. Дмитро знав про цю книжку і дав дозвіл на використання тексту з таборового зошиту в цю книжку. Коли книжка вийшла, я йому її подарував. Через кілька днів він мені сказав, що він там не з усім погоджується, але книжка хороша, і навіть сказав, що купив кілька примірників на подарунки. Через півтора роки він дав інтерв'ю Медведчуківським медіа і сказав, що це політиканство, книжка написана під вибори і взагалі нащо чіпати Медведчука, мовляв стільки років минуло", – розповідає Кіпіані.

"Він складна людина і це його вибір. Це єдина людина, яка взагалі підтримала Медведчука. Усі люди, які знали Василя Стуса від тих, хто сидів, до тих, хто не сидів, всі на стороні цієї книжки. Повірте, я маю таку блискучу колекцію людей, які підтримали і мене, і книжку, що я не потребую, щоб ще і Дмитро (підтримав – ред.). Але це сумна історія", – констатує Кіпіані.

Нагадаємо, суд заборонив розповсюдження тиражу книги "Справа Василя Стуса" без дозволу Медведчука

90% книги – це документи із розсекречених архівів КДБ про другий судовий процес над поетом у 1980 році. Заборонити її в суді вимагає адвокат Василя Стуса – Віктор Медведчук.

Довідка. Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні норм адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає. Книга "Справа Василя Стуса" вийшла друком у травні 2019 року та отримала низку премій. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, зокрема, у фактологічній частині книги, зазначають у видавництві.

Попередній матеріал
Як Милованов арабські інвестиції здобував і чи стане Кива дідом – "Час Ч"
Наступний матеріал
Україна була приречена на війну, бо ми жили в умовах "русского міра" – Марутян
Loading...

"Бути громадянином СРСР – значить бути рабом": кого Василь Стус ставив українцям за приклад

У Києві встановили меморіальні дошки Василю Стусу та Івану Світличному

"Я спочатку не повірив" – Сеітаблаєв про отримання премії імені Василя Стуса

До бібліотеки Сєвєродонецька передали примірники книжки "Справа Василя Стуса" – Геращенко

Прочитати про Київ – у столиці створили проект з цитатами відомих митців про знакові місця

Заборонена книга про Стуса: кому заважає правда, підкріплена документами – "На власні очі"