Віктор Медведчук
Віктор Медведчук "5 канал" / Ірина Шевченко

Суд заборонив розповсюдження тиражу книги "Справа Василя Стуса" без дозволу Медведчука (оновлено)

Читайте по-русски
Суд визнав, що деякі фрази у книзі нібито порушують честь та гідність позивача

Дарницький суд частково задовольнив вимоги Віктора Медведчука та визнав недостовірними кілька тез із книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса". Про це інформує кореспондент "5 каналу" Ірина Шевченко.

Читайте також: Роки в таборах і боротьба проти системи: українці відзначають День пам'яті Василя Стуса

ОНОВЛЕННЯ. Крім того, Дарницький райсуд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Також суд заборонив книгу про Стуса зі згадуванням Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі нібито порушують честь та гідність позивача, повідомляє "Суспільне".

Зокрема, недостовірними суд визнав фрази про те, що Медведчук є "шісткою" комуністичної системи та фактично підтримав обвинувачення під час процесу над Василем Стусом.

Також із Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat стягнули 860 гривень на користь Віктора Медведчука.

"Зобов’язати Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки із розділів "Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса" та "Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса" інформацію про особу Медведчука. Заборонити Кіпіані і видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука", – заявила суддя.

Відреагував на таке рішення суду й історик, журналіст, автор книги про Василя Стуса Вахтанг Кіпіані. У Facebook він написав: "Дарницький суд. Тут буде трансляція рішення судді Заставенко у справі "Медведчук проти Стуса". P.S. Рішення "іменем України" винесене".

Він також у Facebook написав: "Іменем України". Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги "Справа Василя Стуса" є неправдою. Два смішних моменти - не можу тепер згадувати Медведчука, але називати "сином поліцая" можна".

Рішення набере законної сили після закінчення строку на подання апеляційної справи. Протягом 30 днів ухвалу можна оскаржити в Київському апеляційному суді.

Читайте також: "До якої грані може дійти людина": фільм про боротьбу Стуса "Заборонений" виходить у прокат

Нагадаємо, торік в Україні видали книгу "Справа Василя Стуса". На 90% це документи із розсекречених архівів КДБ про другий судовий процес над поетом у 1980 році. Заборонити її в суді вимагає адвокат Василя Стуса – Віктор Медведчук.

Дивіться також: Роль Медведчука у справі Стуса: адвокат чи другий прокурор

Попередній матеріал
Зеленський нагородив орденом архієпископа РПЦвУ, який готував на Закарпатті заколот – "СтопРеванш"
Наступний матеріал
"Майте мужність подивитись мені в очі": дочка ветерана, який вчинив самоспал, вимагає зустрічі із Зеленським
Loading...