Федор Мамасуєв
Федор Мамасуєв 5 канал

Зеленський нагородив орденом архієпископа РПЦвУ, який готував на Закарпатті заколот – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Раніше співпраця Зеленського та РПЦ була таємною – тепер цей альянс став явним, кажуть розслідувачі

На Банковій мають цілий арсенал технологій, аби хоч якось пом'якшити розгром на місцевих виборах. Відправили Зеленського на агітаційні гастролі в регіони, вигадали фейкове опитування, аби мобілізувати електорат. Хоча ці технології й сумнівні, але справжнім замахом на безпеку держави експерти називають політичний союз Зеленського та Московського патріархату, передає проєкт "СтопРеванш".

"Московський патріархат мав відверто свою квоту в списках "Слуги народу" і вони могли запропонувати своїх бізнесменів, своїх благодійників", – каже експерт із питань релігії Андрій Ковальов.

Лобістом цього альянсу посвячені називають такого собі Трофімова – заступника голови Офісу президента.

"Трофімов засвітився навесні своїм інтерв'ю і компліментами величезними на адресу Московського патріархату, митрополита Онуфрія. У той конкретно момент, коли вони повністю саботували державну політику боротьби з коронавірусом", – нагадує політолог Олександр Палій.

Раніше співпраця Зеленського та РПЦ була таємною. Хоча чиновники знали: щоб отримати посаду голови ОДА, РДА чи їх заступників – треба мати погодження московської церкви. Проте на День Незалежності цей альянс став явним: президент нагородив архієпископа Ужгородського та Мукачівського РПЦ Федора Мамасуєва орденом "За заслуги" II ступеня.

Олег Куцин – ветеран російсько-української війни, був тяжко поранений під Пісками. А ще він родом із Закарпаття, тож добре пам'ятає, що витворяв Мамасуєв у 2014 році.

"РПЦ під проводом Мамасуєва, отця Феодора, організувала акції бойкоту, закликала не йти на мобілізацію. Організовувала цілі жіночі бунти, перекривали дорогу з вимогою припинити мобілізацію, не брати наших дітей до армії. Це був повний саботаж", – розповідає засновник та командир добровольчого батальйону "Карпатська Січ" (2014-2016).

Мамасуєв тоді сколотив цілу армію, яка готувала на Закарпатті заколот, пригадує Куцин: "З'явилося багато монахів… так званих "монахів". Високих, струнких, у рясах. І з нього знімай рясу, поголи бороду і маєш ростовського десантника".

Тоді СБУ та активістам вдалося ліквідувати загрозу, але тепер голова спецслужби Баканов – сам прихожанин Московського патріархату. Сепаратисти в рясах – більше не профіль Служби безпеки, а кандидати на державні нагороди.

Дивіться також: При потуранні голови СБУ Баканова в серці Києва моляться за "русскіх вітязєй" – "СтопРеванш"

Попередній матеріал
В Івано-Франківську через ускладнення від COVID-19 помер 8-річний хлопчик
Наступний матеріал
Суд заборонив розповсюдження тиражу книги "Справа Василя Стуса" без дозволу Медведчука (оновлено)
Loading...

Як Зеленський виклянчив у Московського патріархату допомогу на виборах – "СтопРеванш"

Суд постановив передати храм на Кіровоградщині у власність ПЦУ, Московський патріархат блокує приміщення – ЗМІ

За розбудову Московського патріархату: Зеленський в Ужгороді особисто вручив орден "За заслуги" митрополиту

Молитися за Україну, а не за окупанта: громада ПЦУ бореться з Московською церквою за право відвідувати власний храм

"Мирні форуми" російської церкви перед виборами є зброєю проти України – секретар РНБО

Як РПЦвУ заважає вірянам перейти до Української церкви – історія однієї громади