книга про Василя Стуса
книга про Василя Стуса 5 канал

"Справа Василя Стуса": чому Медведчук вимагає заборонити книжку про поета-дисидента

Читайте по-русски
Відбілювати репутацію в суді Віктор Медведчук не приходить

Торік в Україні видали книгу "Справа Василя Стуса". На 90% це документи із розсекречених архівів КДБ про другий судовий процес над поетом у 1980 році. Заборонити її в суді вимагає адвокат Василя Стуса – Віктор Медведчук.

Позов про образу честі та гідності нинішній народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук подав через 9 тез, які написав у розвідках упорядник – історик Вахтанг Кіпіані. Зокрема, автор метафорично назвав його шісткою комуністичної системи та одним із тих, хто розпинав Василя Стуса.

"Вони виривають це з контексту й кажуть, – розпинав – це вбивав, прибивав цвяхами, а такого рішення суду немає. Очевидно, що йдеться про моральний осуд і йдеться про моральну категорію, оціночну категорію", – каже упорядник книги "Кримінальна справа Василя Стуса" Вахтанг Кіпіані. 

Цю метафору можна розшифрувати: виступаючи на суді, Медведчук замість захищати поета підтримав прокурорів, бо визнав провину свого підзахисного. Стуса засудили до 15 років ув'язнення. Кіпіані стверджує: у статті шукав відповідь лише на одне запитання – чому 26-річний Віктор Медведчук це зробив.

"Складне дитинство – його вважали сином поліцая. Я так не вважаю. Він син політичного засланця, а інші кажуть – син поліцая – я цитую", – вважає Вахтанг Кіпіані.

Відбілювати репутацію в суді Віктор Медведчук не приходить – замість нього це робить адвокат. Окрім Кіпіані, на закиди заслуженого юриста України відповідають і видавництво, що готувало до друку книгу, і типографія.

"Він не повідомив жінку Василя Стуса, хоча з моральної і етичної точки зору мав би це зробити. Він не знайомився з матеріалами справи ані до початку судового процесу, ані протягом нього. Його поведінка протягом судового процесу дає підстави казати, що він у деяких речах виконував функції, притаманні стороні обвинувачення", – каже відповідач та представник видавництва "Віват" Юрій Артюх. 

Адвокат Медведчука наполягає: щоб долучили останнє слово, яке Василь Стус говорив під час першого судилища в 1972 році.

Кіпіані обурений: Медведчук фактично вдруге, вже посмертно, судить Стуса. Бо притягують за вуха документи, які взагалі не стосуються суті заявленого позову.

Чи не наговорив ще на один позов від політика – Кіпіані не переймається. Для нього зараз важливіше – розіслати читачам примірники книги, яка завдяки рекламній кампанії від Віктора Медведчука стала бестселлером. Уже розійшлися понад 10 тисяч примірників. А сторони знову зустрінуться на суді – уже на дебатах – у середині серпня.

Леся Головата, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Окупанти обстріляли співробітників водоканалу: мешканці Новотошківського третю добу без води
Наступний матеріал
Вони будують КПРС – Філатов про теперішню владу в Україні
Loading...

Роки в таборах і боротьба проти системи: українці відзначають День пам'яті Василя Стуса

"Заборонений": у Києві відбувся прес-показ біографічного фільму про Стуса – включення

Засновник "ДахаБраха" та "ГогольFest": премію імені Стуса отримав драматург Влад Троїцький